Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kapitán Kirk bude velet torpédoborci

st 13. listopadu 2013      autor: Rin      přečteno: 2571x      délka: 1 min      komentáře: 4

Torpédoborec U.S.S. ZumwaltKapitán James Kirk se narodil v Marylandu, vyrostl v Pensylvánii a úspěšně vystudoval Americkou námořní akademii. Ve své kariéře již působil na torpédoborcích, křižnících i fregatách. Že se vám to se startrekovými reáliemi nějak neshoduje? Není divu. Nejedná se totiž o člena Hvězdné flotily, nýbrž o kapitána amerického námořnictva Jamese A. Kirka. Tato úsměvná shoda jmen baví nejen fanoušky Star Treku, ale také novináře.

Torpédoborec U.S.S. Zumwalt je první ze třech plavidel třídy James A. KirkDDG-1000. Je větší a rychlejší než jeho předchůdci a krom toho také nese pozoruhodnou sbírku zbraní, se kterými dokáže zničit i cíle do téměř 100kilometrové vzdálenosti. Aby toho nebylo málo, jeho trup je navíc navržen tak, aby bylo padesátkrát těžší jej lokalizovat pomocí radaru.

Kapitán James T. Kirk ve Star Treku velel nejnovější lodi Federace. A je tak celkem příhodné, že zbrusu nové chloubě amerického námořnictva s maskovacím zařízením nebude velet nikdo jiný, než kapitán James A. Kirk! Nezbývá nám než mu popřát bezpečnou plavbu.

Zdroj: http://news.yahoo.com/
admirál Rin
autor: Rin
vydáno: st 13. listopadu 2013
přečteno: 2571x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG