Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kdo přežije Silvestra?

po 7. ledna 2008      autor: omi      přečteno: 10064x      komentáře: 0

Po dobrém jídle... Občas mi připadá, že čím víc technologií nám zjednodušuje komunikaci, tím je to pro nás vlastně těžší. Připomnělo mi to i letošní domlouvání na odjezd do Plzně na Silvestra. Dorazil jsem ve smluvenou dobu k Bendimu, že počkáme ještě na Irču. Přesně jak jsem předpokládal, tak byla u Borgů, pročpak to prý Bendi neví. Inu, přesunuli jsme se k nim a čekali na ně před vchodem. Po chvilce jsme raději zavolali a zjistili, že druhá skupinka čeká za rohem.

Takže jsme se přesunuli za roh, přenášely se věci z aut do aut a mezitím dorazila posádka z Veltrus. Vytvořili jsme dvě stabilní skupinky stepujících u aut. No, stepujících... Já si hrál na gumídka, páč mi byla dost zima, a ostatní se zahřívali tím, že si ze mě dělali srandu. Čekalo se ještě na Jacoba a pak i na Nika. A na Urzu už ne, protože mu prý ujel vlak a nikdo se mu nemohl dovolat. Mezitím jsme se dohadovali, jak si rozdělíme do aut Nika a Littla, což nehledě na to, že je to jedna a tatáž osoba, nebyl problém, protože jedním autem jelo malé Littlovo zavazadlo a Nik jel autem druhým. Konečně rozděleni do vozidel jsme vyrazili k našemu silvestrovskému útočišti.

Dááááreškýýý Hned po příjezdu a uvítání vyrazil Bendi s Chakem na nákupy jídla. Tématicky jsme se s Irčou rozhodli pro test startrekových monopolů, ale dostali jsme se naštěstí sotva k pravidlům, než dorazili další účastníci. Naštěstí, protože pravidla jsou tak složitá, a navíc anglická, že i později jsme skončili u Dostihů a sázek, než abychom se na Silvestra trápili s takovými komplikacemi. Ale jsou tam fakt nádherný cínový figurky. Ovšem nejdou od sebe bez lupy skoro poznat. :( Za chviličku dorazil i Urza. Zpoždění bylo asi nějak špatně pochopeno, páč vyrážel z Prahy vlakem ve stejnou dobu jako my. Jó, ta komunikace... Inu, jak to vždy končí, shromáždili jsme se v nejmenší místnosti – kuchyni a začali připravovat nějaký to pohoštěníčko. Mezitím jsme stihli vybalovat, připravovat si pelech na případné spaní a předávat si vánoční dárky. Plni jídla, cukroví a Carcassone, které se holky rozhodly následně potrekkovat, jsme si povídali v jídelně o všem, co je nového. Spát se šlo až někdy ve 4 hodiny ráno.

Sobota 29. prosince 2007

První vstává Sára Vstávalo se tradičně až pozdě dopoledne. K snídani byly domácí vánočky a spousta cukroví. Lehce po dvanácté dorazil i Diggy, tak jsme se rozhodli vyzkoušet, jestli jsme to CS-ko od minule nezapomněli. Plzeňáci však připravovali i utajovanou nedělní hru, takže jsme se na bojišti trochu střídali. Po obědě jsme propadli kartám a hazardu – stříleli jsme se v Bang!u a rejžovali v Dostizích a sázkách (ST Monopoly ani ST:TNG Trivia Game opravdu nebyly to pravé). Odpoledne to bylo zábavné, někteří se pustili do Bang!u poprvé. Poté opět nákupy a někteří z nás se vydali vyvětrat ven. Ovšem také jsme skončili v krámě s jídlem - to už je jako prokletí. :) Neustávající doplňování čaje :-) Navečer rozšířila naše řady Bedraz, která okomentovala doplnění kuchyňského vybavení o várnici s čajem - to bylo zlepšení vzhledem k jeho megakonzumaci dost podstatné. :) A hned vedle trůnila i megavánočka Chakovy maminky - rozměrů o hodných žravosti našeho klubu ;-) A nakonec jsme zase sedli k CS-ku a Bang!u, ale rozhodně ne na moc dlouho. Ráno bylo nařízeno vstávat v 8:00, protože měla probíhat instruktáž k dopolední bojovce.

Neděle 30. prosince 2007

Instruktáž s "hvězdnou" mapou Plzně Ráno nás čekala tajná hra, naštěstí o půl hodiny později, protože i organizátoři zaspali. :) Při brífingu jsme se nacpali cukrovím a domácími vánočkami; byli zasvěceni do systému hry stylově pojmenované "Tweeteho hvězdný výlet"; ujištěni, že jde o nejlehčí variantu, která byla pro naše potřeby ještě zjednodušena; rozděleni na 3 týmy; obdrželi mapu, rozpis hvězd a číselných bodů, tunu dekódovacích tabulek, šifrovacích postupů a zásobu papírů a rozdělili si vysílací frekvence. Každý si vybral barvu, a hurá na luštění první šifry, kde jsme našli jak další směr postupu, tak našeho „bosse“, kterému jsme se museli pravidelně hlásit a který nám za odměnu pomáhal. Vyrazili jsme po Plzni hledat barevné papíry se zašifrovaným směrem k dalšímu bodu.

Cesta vedla i kolem malebných zákoutí Každý tým zvolil lehce odlišnou taktiku, někteří poctivě louskali šifry, zatímco jiní zvolili postup brutální silou, rozdělili se a oběhli prostě všechny nejbližší body - a někde další papírek vždycky našli. Některé šifry byly dost náročné, a když se na lavičce snažíte asi z 10 šifrovacích tabulek vybrat tu, která by se dala použít, rozepisujete nesmyslné postupy, kterými se to fakt rozšifrovat nedá, mrznou vám ruce a ještě se snažíte, aby nějaký papír neodnesl vítr, tak si říkáte, jestli jste fakt tak hloupí… Asi jsme to vzali moc vážně, protože další dva týmy stihly ještě hodinu někde bloudit na špatně zadaném bodě, nebo si zajít koupit nějaké občerstvení do blízkého hypermarketu. Ale všechno dobře končí a tak jsme se všichni svorně sešli na posledním bodě. Ten nakonec nebyl posledním, vinou chybičky v zadání jsme se měli dost o bod vedle. :-) Po telefonickém ujištění, že nejsme tam, kde bychom měli být, už byl závod vlastně soubojem o rychlosti. Podezřívám Brůču, že si předem prošel okolí domečku, když uspával Sárinku v kočárku, a tak se se svým týmem vrátil do výchozí základny nejrychleji. Hypo, můžeš se radovat, byli jsme druzí. :-D

Kdo si hraje... Jelikož už bylo po tradičním čase oběda, jídlo dostalo samozřejmě opět přednost před ostatním. Jako byste čekali něco jiného. Při trávení jsme se pustili mimo jiné do debaty o budoucnosti portálu. Stagnace není úplně dlouhodobě udržitelný stav, takže jsme probírali, kam se vydat dál. Nakonec při hlasování vyhrála možnost, že si necháme od senzibila vyložit karty, protože fanouškové nám to asi klasicky neřeknou, tudíž jsme sami zvědaví, jak portál dopadne. :) A co potom? Tradičně jsme se rozdělili na dva tábory a hráli Bang! a Dostihy a sázky. Oboje u jednoho dlouhého stolu, kde se sázející vžili do hry natolik, že jsme u Bang!u ani neslyšeli, kdo na koho střílí. Bang! nás držel dýl a na 3. ranní jsme naplánovali menší svačinku (já řízeček od maminky). Nezapomenutelnými momenty hry bylo opakované přehlížení vyložených karet některými hráči. Jacob se například snažil neúspěšně používat kartu "barel" - upozorňoval si na ni nejprve pomocí pastelek, následně pomocí cedulí "POUŽIJ BAREL!" a "POUŽIJ MOZEK!!". :-D Heslo "Použij barel!" nás poté provázelo zbytkem silvestrovských oslav jako univerzální odpověď na cokoliv. ;-) O půl čtvrté ráno padlo rozhodnutí jet do non-stop hypermarketu pro rozšíření Bang!u, což bylo podle plánu ve 4 zrušeno, protože šli všichni radši spát.

Pondělí 31. prosince 2007

Sekt a rychlé špunty Z pelechů jsme se vybatolili lehce před polednem a pustili se do zbytků cukroví a chleba. Rozděleni ke kartám a počítačům jsme pokračovali v relaxu. Při dalším výletu ven spojeném s nákupy jsme měli štěstí a narazili na jedinou poslední krabičku s rozšíření Bang!u v celé Hypernově. Ze společenských her jim v nabídce moc nezbylo... Měli jsme vše, co jsme potřebovali, takže nás k návykové hře mohlo po obědě usednout rovných 11. Hra se oživila, byť trochu zpomalila nárůstem počtu hráčů. Cedule, které měly připomínat použití barelu, selhávaly ;-) a díky zkomplikování hry rozšířením se holt občas na něco ke všeobecné radosti ostatních zapomnělo.

A je tu půlnoc Můžu se pochlubit husarským kouskem, kdy se mi podařilo odrovnat šerifa, kterého jsem měl chránit, kulometem a následně odpáleným dynamitem. No nikdo není dokonalý. :) Večer jsme opustili hry a vrátili se k přípravě oblíbených pokrmů. Talířů s chlebíčky bylo opravdu hodně. Lina a Bedraz se mezitím pustily do přípravy novoročního pozdravu s předsevzetími. Povídali jsme si a opět se pustili i do karet, i když se půlnoc neuvěřitelně rychle přiblížila. Tradiční přípitek sektem a rychlými špunty a pak ohňostroje. Jelikož se letos Diggy držel od pyrotechniky dál, nikdo nepřišel o žádné kusy oděvu. Čím bychom asi tak mohli začít nový rok, než opět hraním ;-) A nyní... CS-koooo! Bang! i CS-ko nás nepustily a málem jsme zapomněli na podcast. Naštěstí jsme si ve tři ráno vzpomněli, takže jste si ho mohli ve středu poslechnout. Snad jste se pobavili - stejně jako my. Natáčelo se naživo bez příprav kolem jednoho notebooku a mikrofonu a všechny báječné hlášky vznikaly live. Některé se do finální podoby ani nedostaly - ale v naší paměti budou žít věčně. Například Bendiho ´Pijte mléko, je zdravé´. :-D Většina šla ve čtyři spát, pár však vydrželo a šli pobít několik BOTů. O hodinku později nás vyhnal hlad, tak jsme si šli do kuchyně ulovit pro změnu něco na zub. A povídali si až do šesti. No jsme jenom lidi, takže jsme šli nakonec spát taky. :)

Úterý 1. ledna 2008

Hromadný podcast Čas rozloučení. Vstávalo se lehce před jedenáctou, teda jak kdo. Umývalo se, uklízelo se, balilo se, dojídalo se, dopíjelo se, platilo se, rozdělovalo se do aut a loučilo se. Tradičně v Plzni pár věcí zbylo, však bez toho by to nebylo ono - postupně se jistě dostanou ke svým majitelům. Letošní oslava nového roku byla taková nádherně hravá. :) Doufáme, že nám ta hravost celý rok vydrží. Vždyť jak na Nový rok, tak po celý rok. V novém roce na viděnou!

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 7. ledna 2008
přečteno: 10064x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG