Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Kitty Swink není jen manželkou Armina Shimermana

po 24. února 2014      autor: omi      přečteno: 2987x      délka: 2 min      komentáře: 0

Kitty SwinkKitty je především divadelní herečkou, i když na internetu je nejvíce vyzdvihován fakt, že je manželkou Armina Shimermana a že si zahrála epizodní role v seriálu Star Trek: Deep Space Nine. Ona sama se označuje za herečku, aktivistku, členku spolku Anteaus a sci-fi manželku (viz Twitter). Rodačku z amerického Oregonu divadlo uchvátilo už jako malou holčičku, když v devíti letech viděla muzikál Stop the World — I Want to Get Off (Zastavte svět, chci vystoupit). Divadlu se věnovala už od školy, kde hrála v amatérských představeních a poprvé zažila, jak herec dokáže ovlivnit diváky.

V roce 1977 se přestěhovala do New Yorku. Když nehrála, pracovala raději v baru, než aby využívala pojištění pro nezaměstnané. Sama to komentuje slovy „Bylo to lépe placené.“ O dva roky později poznala v New Yorku Armina Shimermana, do kterého se zamilovala. O rok později jej telefonicky požádala o ruku a následně Armin oficiálně požádal o ruku ji. Oba se stále milují a co nejvíce času tráví spolu. Kitty proto cestuje s Arminem a účastní se i některých setkání s fanoušky.

Přestože Kitty preferuje divadlo, zahrála si i v mnoha filmech a seriálech. Většinou však epizodní role, přičemž velmi často právničky nebo soudce. Sama vtipkuje o tom, že dostala epizodní roli v seriálech, které byly brzy nato zrušeny. V seriálu Star Trek: Deep Space Nine si zahrála dvě epizodní role – bajorskou ministryni Rozahn a velitelku lodi Jem'Hadarů, Vortu Luaran, kterou dabovala i v počítačové hře Deep Space Nine: The Fallen. Ani jednu scénu však neměla se svým manželem. S herci ze Star Treku se také setkala při natáčení epizody seriálu Dokonalý podraz (Leverage) v roce 2009. Tuto epizodu režíroval Jonathan Frakes a zahráli si v ní i Brent Spiner a Armin Shimerman.

Kitty Swink ve hře Ladyhouse BluesKitty je dlouholetým členem divadelního spolku Antaeus a průběžně hraje v různých hrách. Naposledy to byla hra Ladyhouse Blues, rodinné drama situované do doby po skončení první světové války. Svou roli matky přirovnává typově k roli krále Leara. Stejně jako on se musí vyrovnávat se ztrátami a dalšími filozofickými otázkami. Členy spolku Antaeus jsou například i Tony Amenola (mistr Bra'tac – Hvězdná brána), Linda Park (Hoshi Sato – Star Trek: Enterprise), nebo Robert Pine (otec Chrise Pinea – kapitána Kirka z nových startrekových filmů). Divadlo upřednostňuje především kvůli zaměření. Zatímco u tvorby filmu je vše důležitější než herec – nastavení světel, ozvučení, apod., u divadla se vše soustředí na herce. Kitty miluje slova, ráda čte a ráda vyslovuje. Miluje všechny možné podoby jazyka. A právě proto miluje divadlo.


Nezapomeňte, že Kitty Swink přijede v březnu do Prahy na CzechTREK 2014!

Zdroj: lastagetimes.com, memory-alpha.org, twitter.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 24. února 2014
přečteno: 2987x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG