Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Komiks o Khanovi odstartoval

so 19. října 2013      autor: Bedraz      přečteno: 3431x      délka: 2 min      komentáře: 7

Star Trek: KhanVe středu 16. 10. se na pultech novinových stánků a knihkupectví objevil první díl komiksového sequelu/prequelu, který se zaměřuje na historii Khana, jak nám nám byl představen v posledním snímku Star Trek Into Darkness. Už jen uvolněná sedmistránková ukázka vypadá velmi slibně. Neméně zajímavé je i to, co slibuje jeho příběhový autor, Mike Johnson. S portálem sfx.co.uk se rozhovořil o tom, co mohou fanoušci očekávat. 

Komiks odvypráví jak Khanův příběh v Eugenických válkách (to by mělo být zajímavé dvojnásob, neboť se zde jedná ještě o „prime universe“, pozn. red.), tak jeho příběh po probuzení admirálem Marcusem. Mike Johnson prohlašuje, že se dozvíme důvody jiného vzhledu této postavy, stejně jako její nesmírné naštvanosti, která je poněkud odlišná od Khanovy „noblesnosti“ v TOS epizodě Space Seed.

Vyznává se také ze své lásky ke „zlým hochům“ – jeho nejoblíbenější hláška z filmu je „I'm going to walk over your cold corpses“. Není to žádná póza, tohle Khanovi prostě věříte, je to esence zla a bezohlednosti. Navíc se v komiksu setkáme s Kirkem a Spockem a bude vysvětlena jistá záležitost na Qo’noSu, kterou autor pochopitelně tají.

To odpovídá i ohlášenému rozvržení komiksové série – první polovina se zabývá osudem Khana až do startu hibernační lodě Botany Bay, druhá polovina se pak odehrává během děje filmu Star Trek Into Darkness a doplňuje ho. Zjistíme, jak to bylo se zázračným uzdravením malé holčičky v úvodu, se záležitostmi Sekce 31 i jak byla nalezena Botany Bay. Nebude chybět ani zrození jména John Harrison. Jak říká Mike Johnson: „Je tu jistá hranice, co lze ukázat ve dvou hodinách. A právě fanouškům filmu, doufám, nabídnu něco navíc“.

Johnson kromě toho přiznává, že velkou slabinou prequelového komiksu Countdown to Darkness bylo právě to, že Khana vůbec zmínit nemohl, přestože scénář k filmu znal. Bavil se proto hodně s filmovým scénáristou Bobem Orcim, co všechno by mohlo být ukázano v komiksu, který vyjde až po premiéře.

Sedmistránkovou ukázku si můžete prohlédnout například na stránkách The Trek Collective, celý rozhovor s Mikem Johnsonem potom na webu sfx.co.uk.

Zdroj: trekcollective.com, trekweb.com, sfx.co.uk
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: so 19. října 2013
přečteno: 3431x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG