Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Legenda Enterprise pokračuje

čt 30. června 2011      autor: omi      přečteno: 7344x      komentáře: 12

Enterprise-F - koncept Adama Ihle Nedávno jsme Vás informovali o vítězi soutěže o Návrh vzhledu vlajkové lodi Hvězdné flotily Enterprise-F pro hru Star Trek Online. Studio Cryptic mezitím pokročilo v přípravách modelu této lodi pro prostředí hry a informuje o tom na svém blogu v několika článcích. Přestože je to pro mnohé fanoušky nekánonická informace, podívejme se, jak vlastně pokračuje budoucnost lodi s tímto, alespoň pro nás, historicky významným jménem.

Výběr vítěze

Výběr vítězného návrhu nebyl jednoduchou záležitostí. Vítěz byl vybrán na základě několika kritérií. Především v něm Cryptic viděl pro hru největší potenciál. Zároveň zachovával nejdůležitější charakteristické rysy celé linie Enterprise a ponechával volný prostor na vývoj tvaru až do poslední známé lodi tohoto jména Enterprise-J (hrubý tvar je znám z epizody ST:ENT Azati Prime, dopracován byl pro kalendář Ships of the line 2004). Taktéž musel být zajímavý pro hru a podobat se designu lodí v 25. století, které jsou již ve hře použity. Nemluvě o válečné situaci ve hře.

Hrubý model

Enterprise-F - hrubý 3D model Jelikož byl vítězný návrh zpracován pouze z jednoho pohledu a bokorysu, dalo to Crypticu dostatečný prostor pro vytvoření finálního vzhledu lodi. Prvním krokem bylo vytvoření hrubého 3D modelu, aby bylo možno rozhodnout o podobě loďi i z jiných úhlů pohledu. S tímto hrubým modelem pak bylo možné dále pracovat, diskutovat jednotlivé prvky tvaru a jejich nejlepší podobu ze všech možných úhlů pohledu. To umožnilo doladit výsledný tvar k absolutní spokojenosti.

Textura

Enterprise-F - hrubý 3D model s texturou Nejvíce práce bylo samozřejmě s "dvojitým krkem" lodi, který tak místo Enterprise spíše evokuje třídu Oberth. V Crypticu jej chtěli udělat více podobnější Eneterprise-D, tedy více objemný, vpředu užší, vzadu širší. Následovalo samozřejmě vytvoření hrubé textury pro přesnější představu.

Detailní model

Enterprise-F - upravený 3D model Při dalších úpravách hrubého modelu se nechali v Crypticu inspirovat auty (především značkami Porsche, Jaguar a Aston Martin). Chtěli aby výsledný tvar byl uhlazený, elegantní a silný. Zároveň dbali na to, aby si zachoval vzhled lodí Hvězdné flotily a vyvarovali se prvků typických pro jiné druhy. Výsledný tvar se tedy uhlazeností sice trochu liší od ostatních lodí ve hře, které jsou více vrstvené. Kvůli linii lodí Enterprise to však rozhodně není na škodu. Výsledný model musí mít jasný tvar, ovšem kvůli hře musí mít také co nejmenší počet polygonů. Uvidíme časem, až se tato nová loď objeví ve hře.

Jak se nakonec líbí výsledný návrh Vám? A co byste říkali na obdobnou soutěž v rámci portálu?

Zdroj: http://startrekonline.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 30. června 2011
přečteno: 7344x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Související články:

Vizuální vývoj lodi Enterprise [VIDEO]  -  čt 30. července 2015
USS Enterprise vypluje v roce 2025  -  po 17. června 2013
William Shatner se rozloučí s Enterprise  -  pá 30. listopadu 2012
Vyřazení USS Enterprise uspíšeno  -  ne 14. října 2012
USS Enterprise ukončí svou službu  -  čt 8. března 2012
Enterprise-F odhalena!  -  pá 22. července 2011
OBRAZEM: Raketoplán Enterprise se chystá na svůj poslední let  -  st 17. března 2010
USS Enterprise CV-6  -  pá 26. června 2009
Letadlová loď Enterprise na ČT1  -  so 2. května 2009
Legenda jménem Enterprise - IV.část  -  čt 1. března 2007
Legenda jménem Enterprise - III.část  -  ne 12. listopadu 2006
Legenda jménem Enterprise - II.část  -  po 6. listopadu 2006
Legenda jménem Enterprise - I.část  -  pá 3. listopadu 2006
Enteprise - první raketoplán  -  út 8. listopadu 2005

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG