Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Letošní Apríl a budoucnost portálu

čt 3. dubna 2008      autor: omi      přečteno: 6445x      komentáře: 2

Aprílový design Trekkies.cz Někteří z Vás zaznamenali malé aprílové žertíky, které jsme si na vás letos připravili. Lehce jsme si pohráli s designem portálu, tak aby návštěvníci chvíli tápali, jestli jsou opravdu správně. (Což se, soudě podle některých reakcí, povedlo :-) No a nemohly chybět klasické vtípky v podobě článků, které nebyly tak úplně pravdivé.

Jsme opravdu rádi, že se neberete všichni tak vážně a dokázali jste se spolu s námi na Apríla zasmát. Pro upřesnění se jednalo o článek s posunutou premiérou nového Star Treku. Což většina z vás (někteří po zkontrolování zahraničních portálů) správně tipla na aprílový žertík. Dalším už naprosto zřejmým aprílem byl update článku o Kadet Kempu. K tomu došlo poté, co jsme se dozvěděli, že vás náborové video vystrašilo. Jsme sice lehce šílení, však jsme také čeští Trekkies, ale snad jsme vás naší dosavadní činností přesvědčili, že se nás opravdu nemusíte bát.

V redakčním systému nám zůstal ještě jeden nevydaný aprílový žertík, ale nevadí, snad jste se dostatečně pobavili i tak, konečně bylo zase trochu rušno a my si necháme některé nápady na příště.

Snad se zasmáli i čtenáři, kteří skutečně uvěřili, že se budou s tím přestřeleným, rychlou jehlou ušitým designem setkávat i nadále. Naštěstí nebudete. :-) Apríl nám dal ale jedinečnou šanci začít se změnami, nad kterými už chvilku přemýšlíme a snažíme se co nejlépe poskládat, tak aby plnil portál svou současnou funkci ještě lépe. Však určitě vzpomínáte na předzvěst v podobě lednové ankety.

Podoba Trekkies.cz  od roku 2005 Původní design stránek s námi vydržel s drobnými úpravami od počátku portálu v roce 2005. Chtěli bychom vám nyní trochu poodhalit důvody, proč jsme cítili potřebu změny. Především to byl posun od původního konceptu plně univerzálního portálu, sdružující a informujícího fanoušky k novinkovému stylu. Některé pokusy, jako třeba vlastní fórum, download sekce a další úplně nevyšly, nebo na ně prostě nezbyly síly. V současnosti na kódu portálu pracuje pouze Chak, a pokud se podíváte na autory článků, zjistíte, že autorská základna taky není úplně rozsáhlá. K tomu můžete připočítat pořádání CzechTreku, podílení se na přípravě programu na Festival Fantazie a další cony a ještě nějaký ten osobní život... :-)

Podoba Trekkies.cz  od roku 2008 Zkrátka jsme nechtěli čekat, až nám samotným jednou dojde dech a skončíme v propadlišti dějin jako některé nejmenované jiné weby. Jako věční optimisté věříme, že dokážeme vytvořit systém dostatečně jednoduchý, přístupný a univerzální, aby se mohli bez větší námahy zapojit ti aktivnější z vás. A nebude to jen ve změně designu. Je to běh na delší trať, ale věříme, že stojí za to vytrvat. Takže... bavte se s námi dál.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 3. dubna 2008
přečteno: 6445x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Nová verze portálu Trekkies.cz  -  ne 15. září 2013
V Praze opět zazní hudba ze Star Treku  -  st 18. července 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Nový WYSIWYG editor na portále  -  ne 4. prosince 2011
Dovolená  -  čt 25. srpna 2011
Nová verze portálu - jak se zorientovat?  -  ne 13. února 2011
Plánovaná údržba a upgrade portálu  -  po 7. února 2011
Šťastný nový rok 2011 přeje Trekkies.cz!  -  so 1. ledna 2011
Všechno nejlepší, trekkies.cz!  -  út 26. října 2010
Pravidelná údržba portálu a problémy s komentáři  -  st 6. ledna 2010
Komentování na portále  -  st 20. května 2009
Nový redakční systém portálu Trekkies.cz  -  ne 22. února 2009
Změny na portále  -  čt 27. listopadu 2008
Určete směr portálu Trekkies.cz  -  ne 6. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG