Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Lovci odznaků – pozvánka na přednášku

so 17. ledna 2015      autor: Jana Dvořáčková      přečteno: 3165x      komentáře: 39

Festival fantazieLov je už odnepaměti nedílnou součástí našich životů. Prastaří předkové dnešních lidí, žijící ještě v jeskyních a jednoduchých obydlích, vynalezli a v průběhu milénií zdokonalili techniky zabíjení zvířat, hnáni zpočátku čistě jen pudem sebezáchovy. Úspěšný lov znamenal přežití zimy, nasycení potomků a zdokonalování dílčích činností rozvíjelo představivost ve všech oblastech lidského života. Tak jsme se vyvíjeli.

V průběhu věků se z lovu stal sport a ukázka společenského postavení. Dnešní člověk, obklopen vymoženostmi moderního světa, už sice nemusí vyrábět kopí z pazourků a kamenné sekery, luky a šípy a shánět si potravu, ale duši lovce nezapře ani teď.

Instinktivně utváříme tlupy/skupiny/spolky a snažíme se v nich vydobýt si nějaké postavení. Zdokonalujeme se v tom, co nás baví, sbíráme vědomosti, hledáme k sobě vhodné partnery a učíme naše potomky. Snažíme se vlastně o to samé, o co naši předkové.

Ve světě Star Treku jsme se setkali s nejednou rasou, jíž byl lov podstatou života či alespoň minimálně jeho nedílnou součástí.

I vy jste se svým způsobem stali lovci v okamžiku splnění svého prvního odznáčku. Jeden dokončený úkol vás vedl ke druhému, obtížnost se stupňovala a výzvy v podobě možnosti přispět vlastními odznáčky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Teď před vámi leží další a není nic jednoduššího než se vydat po stopě a vyzrát nad kořistí…

Tímto bych vás ráda pozvala na přednášku Lovci odznaků, kterou jsme si pro vás spolu s Fandou připravili v rámci letošní startrekové linie na PragoFFestu. Naše premiéra se uskuteční v sobotu 31. ledna v 15:00.

Přednáška bude věnovaná odznáčkové hře na tomto webovém portálu. Rádi bychom se s vámi podělili o vlastní zkušenosti s plněním nepřeberného množství rozmanitých úkolů, které častokrát velmi příjemně prolnuly startrekové universum do našeho světa. Přednáška je určena začátečníkům i těm, kteří ještě žádný odznáček neulovili. V jednoduchosti si popíšeme pravidla a cíle hry, řekneme si několik zajímavých statistických údajů a představíme si pár vzorových odznáčků. Přednáška je však určena i ostříleným kapitánům a jiným vyšším šaržím, kteří se s námi mohou podělit o své zkušenosti.

Na závěr pro vás máme připraven také jeden úkol, po jehož splnění můžete získat modro-fialový odznáček (třeba i svůj první) Lov na Borgy. Více informací najdete níže v zadání úkolu.

Výjimečně bude v rámci plnění odznáčku Hon na Borgy také udělována speciální prémie. ;-)

Lovu zdar!


V rámci PragoFFestu si budete moci poprvé splnit i odznáček Vypraveč. Viz předchozí článek.

Nově vyhlášené odznáčky:

Počet odznáčků: 2

Lov na Borgy Lov na Borgy
Návrh: Fanda, Jana Dvořáčková
Obtížnost: 1

Jako skutečný člen Hvězdné flotily jsi prošel mj. náročným bojovým výcvikem. Postav se borgské krychli a znič přímo samotnou Královnu. Tento odznáček můžete získat, pokud se vám podaří na vybrané akci eliminovat borgskou krychli papírovým torpédem ze vzdálenosti čtyř metrů. Odznáček Lov na Borgy byl plněn:
  • v sobotu 31. ledna 2015 na Prgaoffestu 015
  • v sobotu 30. ledna 2016 na Pragoffestu 016
O odznáček si prosím požádejte nejpozději do týdne po akci. Jelikož výsledky z akcí nearchivujeme, nemusí být pozdější žádosti uznány.
Pragoffest 2015 Pragoffest 2015
Obtížnost: 1

K žádosti o tento odznáček přiložte fotografii se speciálním plakátkem z návštěvy Pragoffestu 015 konaném v termínu 30. 1. - 2. 2. 2015 v Modré škola na Praze 4. Letáček budete moci nalézt v místnosti startrekové linie (místnost 12).
Na fotografii musíte být Vy a zároveň zmíněný speciální plakátek. Na fotografii musíte být jednoznačně identifikovatelní. Na jedné fotce mohou být dohromady maximálně 2 sběratelé odznáčků s plakátkem. O odznáček je možno žádat do 9. února 2015.

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

viceadmirál Jana Dvořáčková
autor: Jana Dvořáčková
vydáno: so 17. ledna 2015
přečteno: 3165x
komentáře: 39
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Soutěž – Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 30. ledna 2020
Soutěž – Holodoktor fotografuje makrosvět  -  pá 29. listopadu 2013
Bavte se s novými odznáčky  -  pá 20. září 2013
Tripův odznáček  -  út 18. září 2012
Letní fotografická soutěž  -  st 11. července 2012
Jarní fotografická soutěž  -  pá 23. března 2012
Nové odznáčky kolekcí  -  pá 9. března 2012
Nové archeologické odznáčky [UPDATE]  -  pá 24. února 2012
Vyhlášení nových odznáčků  -  pá 10. února 2012
Vyhlášení nových odznáčků  -  pá 27. ledna 2012
Zimní fotografická soutěž [VIDEO]  -  pá 20. ledna 2012
Pátrejte po Spockovi a získejte unikátní odznáček [UPDATE]  -  čt 15. prosince 2011
Podzimní fotografická soutěž  -  út 1. listopadu 2011
Nové podzimní odznáčky  -  st 19. října 2011
Plánovaná údržba a upgrade portálu  -  po 7. února 2011

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG