Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty

po 31. srpna 2020      autor: Sokar      přečteno: 836x      délka: 2 min      komentáře: 3

Madam Q logoJarní epidemie stála za zrušením mnoha akcí, bohužel včetně oblíbeného STARconu. Na něm skupina TyJáTrek měla v plánu jako obvykle divadlo, tentokrát muzikál Mamma Mia! převedený do světa Star Treku. Protože už byla většina věcí připravená, rozhodli jsme se je nezahodit a představení odehrát na podzim. Doufáme, že druhá vlna zákazů a zavírání nepřijde a vše se v dobré obrátí.

Tímto tedy zveme všechny fanoušky na premiéru hry Madam Q, která se odehrajeMadam Q poster 17. 9. od 19:30 v prostoru Divadla Kámen. Rezervaci vstupenek je možné si udělat přímo na webu divadla.

Jak by to vypadalo, kdyby bytost Q přišla jako žena? Nahlédněme na finále seriálu Nové generace tak trochu jinak. Zjistí dcera doktorky Crusherové, kdo je její skutečný otec? Přijďte se podívat a poslechnout si nesmrtelné melodie skupiny ABBA ve startrekovém hávu.

V současných dnech probíhají finální zkoušky, došíváme kostýmy, ladíme rekvizity, zkrátka děláme vše pro to, aby opožděná premiéra byla co nejlepší. Jestli se podaří  představení reprízovat zatím nevíme, v případě zájmu o tom budeme uvažovat. Samozřejmě s přihlédnutím k aktuální epidemiologické situaci v republice.

Její právo posterV rovině filmařské taktéž nezahálíme a pilně postprodukujeme projekty natočené v květnu a červnu. Jeden z nich, „Její právo: A Star Trek Fan Production“, už čeká jen pár posledních úprav a je domluven i termín premiéry. Ta se koná 8. 10. v Kině Pilotů ve Vršovicích. Vstupné jako vždy dobrovolné, rezervace míst je možná na našich stránkách.

Fanfilm se zabývá tématem umělé inteligence, které není ve Star Treku ničím novým. Úhel pohledu se však vyvíjí a nastolené otázky budou, vzhledem k nezastavitelnému pokroku v kybernetice, možná brzy aktuální i v našem 21. století.

Mohou stroje plakat? Existuje rovnice pro bolest, ponížení či hněv? Od pokusu o stvoření počítače, který bude řídit celou loď hvězdné flotily uplynulo století. Projekt M5 neměl daleko od katastrofy. Ale někteří lidé si nedali pokoj. Stále pokoušejí všechny hranice, od technologických až po morální…

Rád všechny uvidím jak v divadle, tak v kině. A přeji všem hlavně pevné zdraví.

viceadmirál Sokar
autor: Sokar
vydáno: po 31. srpna 2020
přečteno: 836x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019
omiho startrekové projekty  -  út 10. září 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG