Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Michael "Worf" Dorn: Potřebujeme nový Star Trek seriál

út 2. října 2012      autor: Bedraz      přečteno: 5303x      komentáře: 3

Michael "Worf" DornU příležitosti 25. výročí seriálu Star Trek: Nová generace vyzpovídal server Wired představitele Worfa, herce Michaela Dorna, který zazářil jak v TNG, tak v DS9. Krátký úryvek z rozhovoru najdete níže. Věřím, že se dotkne tématu, který je pociťován mnoha Star Trek fanoušky - je dnešní sci-fi optimistická?

Wired: Filozofický sci-fi optimismum Nové generace je nyní nedostatkové zboží. Nepotřebujeme ho více?

Dorn: Stoprocentně by se nám hodilo více optimismu jako ve Star Treku: Nové generaci. Vypadá to, že se od něj stále vzdalujeme.

Wired: Myslíte si, že seriál by v dnešní době dostal zelenou?

Dorn: Ne, nemyslím si, že by Star Trek: Nová generace získal zelenou ve své původní podobě. Sci-fi se dnes tváří jinak. Nevídáme tam ta společenská poselství, která ji proslavila. Když se ohlédneme za kořeny science fiction, vždy tam vidíme nějaký společenský komentář smíchaný s monstry a vetřelci. A tohle tam v současnosti není.

Wired: Takže jsme na to dnes hůře, když se nevysílá žádný Star Trek seriál?

Dorn: Samozřejmě, že je to horší, když teď nemáme žádný Star Trek seriál na obrazovkách. Ale jen pokud by byl dobrý. Bylo by skvělé, kdyby Star Trek mohl katalyzovat změnu, a zároveň být poutavým seriálem.

Celý rozhovor je možno najít zde.

Zdroj: trekweb.com, wired.com
kapitán Bedraz
autor: Bedraz
vydáno: út 2. října 2012
přečteno: 5303x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG