Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Modely ve Star Treku: Deep Space Nine

so 3. března 2007      autor: TomPerys      přečteno: 11219x      komentáře: 2

stanice Deep Space Nine Po delší odmlce se opět vrací seriál (nejen) o modelech Star Trek lodí. Tentokrát se ale budeme zabývat stanicí Deep Space Nine od Playmates. Takže tady máme něco, co jsme tu ještě neměli. Nejedná se o model jako takový, spíš možná hračku? Ale přesto se tomu podíváme na zoubek, co říkáte? :-)

Proč Playmates?

stanice Deep Space Nine Ebay mi rozhodně výběr modelů neulehčil. Jen pro představu jsem vybíral z takových kousků, jako je třeba Reliant z bojovým poškozením. Nakonec jsem se rozhodl vzít si DS9. V poslední době mě docela zaujal a tak sem hledal. Bohužel jsem ale našel pouze tři modely. Jeden od AMT, celkem nedokonalý - malé detaily, docela dost vysoká cena na to, že by se s tím někdo ještě musel malovat. Pak tam byl hezčí kousek. Sice také AMT ale už trošku jiná sorta. Hezčí provedení a optická vlákna pro osvětlení.

Bohužel tento model byl vcelku drahý. Třetí model byl od Playmates. Asi 30cm v průměru s malou Enterprise – D. Na fotkách se zdál moc hezky proveden a navíc byl o dost levnější. Objednal jsem si tedy tento model spolu s předchozí jachtou a ještě jedním BANDAI modelem Enterprise – E. Pak už jsem jen čekal a čekal.

Z čeho se skládá?

stanice Deep Space Nine Model je z větší části sestaven. Vespod kruhových částí má malé šroubky. Jediné co se skládá, je malá gumová Enterprise – D a na stanici se přichycují stožárky. V modelu je také místo na tři AAA tužkové baterie. Proč? Model je vybaven čtyřmi tlačítky a třemi červenými diodami. Ty svítí nebo blikají, když se zmáčkne jedno z tlačítek a ozve se přiřazený zvuk. Fotonové torpédo, střelba s phaserů a další.

Model je uchycený na šikovném stojánku. Zřejmě magnetický, protože je velmi těžké je od sebe odtrhnout. :) Stanice se na něm navíc může otáčet. Model je hezky proveden, i když je trochu odlišně zbarven a zespodu jsou viditelné zmíněné šroubky. Pokud ale model šikovně umístíte, nemáte se čeho bát. A pořád je to zkrášlení a pěkná dekorace.

Na každý pád by asi byl pěknější osvětlený model od AMT. Ale bohužel cenou převyšoval asi třikrát. Jen abyste měli představu, bez poštovného se tento Playmates model pohyboval kolem 525 Kč. Což není tak hrozná cena za takový model. Já bohužel kupoval hlavně Enterprise – E, která stála většinu mých úspor a tak už jsem musel vybírat levnější kousky. Ale přesto nelituji, jen bych měl rád příležitost setkat se i s modelem Fibre Optic od AMT.

Závěr

stanice Deep Space Nine Co víc napsat. Za tyto peníze (původně když byl ještě v prodeji, stál asi 1200 Kč) je to pěkný kousek, který příjemně zpestřuje sbírku a dekoruje s okolím. Můžu vás ujistit, že by určitě ve vašem pokoji nezůstal nespatřen, i kdyby se jednalo o vysokou skříň nebo jinak špatně viditelné místo. Tento model se prostě nedá přehlédnout a sám přímo vybízí k tomu, abyste se na něj koukali a vzpomínali přitom na DS9.

nadporučík TomPerys
autor: TomPerys
vydáno: so 3. března 2007
přečteno: 11219x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku – Cousteau  -  so 10. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG