Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Modely ve Star Treku – Cousteau

so 10. března 2007      autor: TomPerys      přečteno: 10211x      komentáře: 1

Cousteau - jachta kapitána Picarda A máme tady nový model. Myslím, že se nenajde moc lidí, kteří by neviděli ST: Insurrection. V tomhle filmu můžeme konečně vidět v akci kapitánovu jachtu „COUSTEAU“, spočívající vespod talířové sekce. Tento jedinečný kousek byl vyroben pouze v 5000 kusech a my se mu teď podíváme na zoubek.

Co je v balení?

podstavec modelu Cousteau - jachty kapitána Picarda V balení najdeme certifikát o pravosti, který mimo jiné udává číslo modelu z 5000. V tomto případě je to v pořadí 2188. model. Dále najdeme krásný podstavec v podobě plakety lodě. Je na ní insignie, název jachty COUSTEAU, její přiřazení U.S.S. ENTERPRISE NCC-1701-E, a dále jméno kapitána JEAN-LUC PICARD, CAPTAIN a konečně citát: "The future is in the hands of those who explore… and from all the beauty they discover while crossing perpetually receding frontiers, they develop for nature and for humankind an infinite love." – Capt. Jacques-Yves Cousteau.

Cousteau - jachta kapitána Picarda Dále tady máme stojánek, který se připne na plaketu, aby mohl držet jachtu. Má na konci kovový kolíček ve tvaru válečku, po nasazení lodě ji pak můžete na stojánku otáčet, jak chcete. Což je určitě výhoda :) Loď sama od sebe se skládá ze tří částí. Spodní, vrchní a gondoly. Celá loď je předmalovaná a docela pěkně.

Ale výhrady mám. Bohužel na některých částech je vidět přetažení nebo naopak nedotažení barvy. Z dálky to není znát, ale pokud si loď budete prohlížet detailně, narazíte na tyto malé chybičky. Ovšem jak říkám, není to nic moc vážného a dá se to opravit, pokud člověk chce.

Jachta má gondoly zdvižené vzhůru. Má je naklonitelné stejně rafinovaně jako třeba U.S.S. Voyager. Pozor ne tento model, ale jachta jako taková. Na tomto modelu se naklánět nedají, pouze se mohou přehodit dolů. Jedny zahraniční stránky poukazovaly právě na to, že má gondoly nahoře, ale ve filmu, když opouští U.S.S. Enterprise E je má dole. Považovali to za chybu a dokonce poskytli návod na její odstranění. Gondoly se totiž dají převrátit. Ale tím se otočí nápisy, které na nich jsou, a musely by se přemalovat. Což by nebyl problém pro šikovného malíře. Bohužel by model ztratil autenticitu.

Cousteau - jachta kapitána Picarda Model je skutečnou raritou a skvěle se vyjímá kdekoliv. Já ho mám na desce stolu od počítače a nádherně se tam sedí. Sem tam se nějaký ten model ještě naskytne ke koupi. Proč ho prodávají, netuším, protože já bych ho asi neprodal, leda bych už týden neměl co jíst. Ale hádám, že jde asi o nevyprodané zásoby. Kdyby vás zajímala cena, tak stál kolem 930 Kč bez dopravy.

A co závěrem?

Jako vždy, kdybych si měl koupi rozmyslet, neváhal bych. Jde o unikátní kousek a i přes ty maličké chybičky, které, upřímně si řekněme, má každý model, je to moc pěkný kousek. A to, že se jedná o limitovanou edici, jen zvyšuje jeho pomyslnou sběratelskou hodnotu. Pokud budete mít příležitost, rozhodně moc dlouho neváhejte.

nadporučík TomPerys
autor: TomPerys
vydáno: so 10. března 2007
přečteno: 10211x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Související články:

Což takhle dát si bitevní loď? [UPDATE]  -  po 18. listopadu 2013
Romulanský dravec  -  so 24. srpna 2013
Hot Wheels: klingonský Dravec  -  st 3. července 2013
Hot Wheels: třída Miranda  -  čt 27. června 2013
Hot Wheels: třída Constitution Refit  -  so 22. června 2013
Hot Wheels: třída Excelsior  -  so 8. června 2013
Hvězdná flotila pod stromečkem  -  pá 18. prosince 2009
Vystřihovánka Travelpodu  -  po 7. září 2009
Vystřihovánka nové Enterprise  -  čt 6. srpna 2009
Oblíbené modely (nejen) lodí se vrátí na trh  -  st 28. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Voyager – svítící verze od Revellu  -  po 19. ledna 2009
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine - fiber optic  -  út 23. prosince 2008
Nové startrekové modely už brzy  -  út 14. srpna 2007
Modely Enterprise 1701 a 1701-E přilétají z bitvy!  -  pá 13. dubna 2007
Modely ve Star Treku: Deep Space Nine  -  so 3. března 2007

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG