Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Motivy admirála Marcuse v Star Treku: Do temnoty

po 10. června 2013      autor: omi      přečteno: 4828x      komentáře: 7

Admirál MarcusPeter Weller, představitel admirála Marcuse v novém filmu, poskytl oficiálnímu Star Trek serveru rozhovor, v kterém se vyjádřil k motivům své filmové postavy. Weller si ve Star Treku již dříve zahrál Johna Fredericka Paxtona, vůdce Terra Prime v seriálu Enterprise. Na svou předchozí roli si však moc nepamatuje.

Článek obsahuje spoilery

“Marcus je podobný Curtisu LeMay se svědomím" říká Weller. "Nevím, jestli si lidé pamatují, kdo to byl, ale měl osmnáct nukleárních střel od prezidenta Johna F. Kennedyho. Chtěl zmáčknout spoušť při Karibské krizi. Pokud jste viděli Mlhu války (Fog of War), bylo to o prvním úderu, o vyvolání války. Takoví lidé existují a LeMay je jejich zosobněním. Jsou skuteční. Marcus prostě nemá víru v mírové řešení, jelikož Klingoni jsou agresivní. Válka je nevyhnutelná. Marcus na ni nechce čekat, tak jako nechtěl Curtis LeMay. Komukoliv se tohle nezdá, koukněte se na dokument Mlha války od Errola Morrise z roku 2003 a poslouchejte Roberta McNamara, až bude mluvit o LeMayovi."

"Tohle jsou fakta a Markus to tak vidí: 'Klingoni přijdou. Jsou agresivní. Nevěřím v to pacifistický vyjednávání, citový dojímání, vydávání se na pětiletý objevování nových světů a podobný kraviny. Blíží se válka.' Takže prostě vezmu atomovku zvanou Khan. Zničím je. Udělám chybu. Dokonce to uznám. Takže netuším, co tam lidem chybí. On je ten, který to udělal, podle svého svědomí chránil svůj svět. Pak si uvědomí, že to podělal. To, co z něj dělá morálního padoucha je, že chce obětovat Kirka a Enterprise, aby to zamet pod kobereček. To je holt vypočítané riziko."

Zdroj: trektoday.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 10. června 2013
přečteno: 4828x
komentáře: 7
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG