Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Mulgrew: Voyager patří k nejlepším seriálům [VIDEO]

čt 31. ledna 2008      autor: Weyoun the Vorta      přečteno: 5128x      komentáře: 3

Kate Mulgrew jako admirál Kathryn Janeway Poslední vydání Star Trek Magazine obsahuje nové interview s hlavní hvězdou seriálu Star Trek Voyager Kate Mulgrew. Ta věří, že poté co Genevieve Bujold odmítla roli kapitána Nicole Janeway, dostali tvůrci jejím obsazením do seriálu vojáka. A nutno uznat, že tomu tak někdy skutečně bylo...

"Původní jméno postavy bylo vlastně Elizabeth Janeway, ale z právních důvodů muselo být změněno na kapitán Nicole Janeway," jak vysvětlila Jeri Taylor v roce 1995 časopisu Cinefatastigue: "Elizabeth Janeway byla známá spisovatelka a kritička a my nesmíme používat jména významných osobností, protože to může být ošemetné. Nicméně se šuškalo, že Elizabeth Janeway to potěšilo. Takže jsme na žádost Genevieve Bujold Elizabeth změnili na Nicole, protože to je její křestní jméno. Na dva dny to tedy byla Nicole Janeway (během druhého dne natáčení však Bujold odešla a na jméno Nicole se rychle zapomnělo), ale když se pak objevila Kate, byla z toho Kathryn – ve skutečnosti to jméno už bylo vybráno před tím, než byla Kate obsazena do role."

Pilotní epizodu, kde Bujold hraje Nicole Janeway, můžete vidět na YouTube:

"Prvních několik sezón bylo obtížných, ale když koláče sledovanosti ukázovaly stabilní výsledek, přestali mě držet při zemi. Při pohledu zpět nenacházím moc věcí, které bych změnila," říká Mulgrew.

"Naučila jsem se disciplíně," vysvětluje v souvislosti se sedmi roky strávenými jako kapitán (nyní admirál) Janeway, "naučila jsem se respektovat a podporovat své kolegy. Naučila jsem se, že klíčové faktory jsou příprava a spolehlivost. Snad nejvíc jsem se dozvěděla o mé vlastní síle, to totiž nebylo něco, co bych si předtím uvědomovala. Neexistuje nic těžšího než pracovat 18 hodin denně v době, kdy máte malé děti. Jsem za to na sebe hrdá."

"Voyager je jiný než Nová generace. Tyto dva seriály byly nejúspěšnější. Dva kapitáni v nebezpečí při každé příležitosti. Byli jsme ztraceni ve vesmíru na lodi a snažili jsme se najít cestu domů, úžasný způsob jak ztvárnit lidskou představivost. Celé to mělo ty správné prvky pro drama," říká.

Zdroj: trekweb.com
bez hodnosti Weyoun the Vorta
autor: Weyoun the Vorta
vydáno: čt 31. ledna 2008
přečteno: 5128x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG