Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Mých deset nejoblíbenějších sci-fi epizod (9.)

pá 14. srpna 2009      autor: Pike      přečteno: 3729x      komentáře: 13

Message in BottleV různých sci-fi seriálech najdete spoustu epizod, kdy autoři do tvorby zapojili svůj smysl pro humor. Snažili se čas od času své dílko odlehčit, aby si diváci odpočinuli od napjatých příběhů a bavili se. Většinou (ač ne vždy) se jim jejich pokusy o humor vydařily. Ukázalo se, že tvůrci nejsou žádní suchaři a že jim nedělá problém ani udělat si legraci sami ze sebe.

Fanoušci Stargate si vzpomenou na stou a dvoustou epizodu či výbornou Window of Oportunity. Trekkies si živě vybavují přistání Ferengů v Roswellu, doktora Bashira v roli Jamese Bonda, doktora coby umělce malující portrét nahé Sedmé z Devíti, Tribbly nebo legendární cestu Doktora z Voyageru přes celou galaxii na zbrusu novou loď Federace Prometheus. Netuší však, že loď zajali Romulané. Ale jinak by to přece bylo moc jednoduché.

Star Trek Voyager: Message in Bottle

Stejně jako všechny další epizody Voyageru s Doktorem v hlavní roli, i Message in Bottle těžila především z hereckého umu Roberta Picarda. Tomu v této epizodě skvělým způsobem sekundoval Andy Dick v roli druhého zdravotnického holoprogramu. Toho čeká jeho první vesmírné dobrodružství, a dlužno dodat, že se do něj nemá v úmyslu pustit přímo po hlavě. Vybrat Message in Bottle nebylo vůbec jednoduché, neboť čelí opravdu veliké konkurenci. Zjistil jsem však, že tato epizoda mě bavila i po několikátém zhlédnutí a hádky dvou hologramů neztratily nic ze svého šmrncu.

Příběh se odvíjí v klasicky naivním komediálním duchu, pozoruhodné však je, že významným způsobem zasahuje i do kontinuálního příběhu seriálu. Voyager, ztracený desítky tisíc světelných let od Země, získává první kontakt s Hvězdnou flotilou, která jej do té doby považovala za ztracený. Současně se otevírá prostor pro následný story arc s Hirogeny, pomocí jejichž sítě stanic byl kontakt navázán.

Oba lékaři, přes prvotní nedostatek nadšení u jednoho z nich, nakonec přechytračí skupinu zákeřných romulanských vojáků a nakonec otestují schopnosti Promethea v bitvě proti romulanským válečným ptákům. Současně v této epizodě vidíme dvě lodi třídy Defiant a jednu třídy Nebula a diváci, kteří nesledovali seriál souběžně s DS9, si mohou připomenout povedený design těchto plavidel.

Památný je i dialog vedený po poškození lodě během bitvy, zřejmě narážkou na občasnou přemíru podobných blábolů v seriálu.

„Sekundární gyrodynová relé v intermatrici impulsního pole se depolarizovala.“
„Srozumitelně.“
„Jenom čtu, co tu stojí.“

Snad dokládá můj vztah k epizodě to, že první větu umím dodnes nazpaměť.

Technická poznámka: Id obrázku v úvodu určil redakční systém jako 4747 :-)

poručík Pike
autor: Pike
vydáno: pá 14. srpna 2009
přečteno: 3729x
komentáře: 13
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG