Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Následnice Deep Space 9

st 20. listopadu 2013      autor: omi      přečteno: 3042x      délka: 3 min      komentáře: 10

Terok NorDeep Space 9, stanice unikátního a nezapomenutelného vzhledu, s námi vydržela přesně 19 let (1993–2012). Chudinka se nedožila ani svého druhého kulatého jubilea. Nicméně právě na ono jubileum se zrodila její následnice, kterou jsme již mohli spatřit na obálkách knih. Nyní se po dlouhém čekání konečně na internetu objevily větší obrázky včetně návrhů a podrobnějších informací.

Nebudeme si nic namlouvat, ono je s podivem, že stanice vlastně vydržela tak dlouho. Vždyť už v samotném seriálu dostala co proto. Vzpomeňme snad jen na bombové atentáty bajorského odboje za okupace nebo útoky v průběhu války s Dominionem. O jejím stavu by nám O'Brien jistě řekl své. V navazující knižní řadě DS9 Relaunch se to příliš nezlepšilo. Hned v první knize musel být vystřelen fúzní reaktor, aby nedošlo ke zničení celé stanice. V poslední knize DS9 Relaunch se stanice dokonce srazila s ústím červí díry.

Konec legendy

Star Trek: Typhon PactKe zničení Deep Space 9 došlo při bitvě mezi Spojenou federací planet a uskupením Typhon Pact v roce 2383. Uskupení nemělo v úmyslu stanici zničit úplně, ale chtělo ji pouze ochromit. Stanice však útok nevydržela. Při evakuaci se podařilo zachránit celé osazenstvo OPS a část obyvatel obytného prstence, exploze si nicméně vyžádala na straně Federace přes tisíc obětí.

Tyto události jsou popsány v duologii Plagues of Night a Raise the Dawn ze série Typhon Pact (David R. George III, 2012). Na obálce druhé knihy je vyobrazena stavba nové stanice v jiné než finální konfiguraci.

V rámci universa Star Treku fungovala stanice 37 let (2346–2383).

Legenda pokračuje

Nová stanice Deep Space 9 - návrhV navazující pentalogii The Fall se však již objevuje nová stanice. Ta měla být ukázána na obálce první z knih s názvem Revelation and Dust z pera Davida R. George III. Ten již v knihách popsal hrubou podobu nové stanice vycházející z modelu atomu – kulovitý tvar, připomínající původní podobu DS9, sestávající ze třech prstenců, navzájem se křížících v pravém úhlu. Ústřední kouli spojuje s prstenci asi půl tuctu můstků. Stanice nese jasné prvky designu a označení Hvězdné flotily. Zatímco původní vzhled stanice byl tvořen několik měsíců, podoba této nové musela být kvůli vydání nové knihy hotova do pár týdnů.

Nová stanice Deep Space 9

Lidé v Pocket Books (nakladatelství vydávající ST romány) proto kvůli designu nové stanice kontaktovali startrekového veterána Douga Drexlera. Doug se do návrhů nepustil sám, ale oslovil dalšího z veteránů startrekového designu, Andrew Proberta, který navrhoval můstek Enterprise-D. Andy se držel hrubého popisu od Davida a rychle načtrl základní podobu nové stanice, která byla schválena lidmi z Pocket Books. Následně Andy vytvořil hrubý 3D model a opět proběhlo schválení. Potom se mohlo začít s doplňováním detailů a strukturu povrchu až po finální podobu, kterou můžete vidět na obrázku. Autorem finálního detailního CGI modelu je Douglas E. Graves.

Nová stanice je větší než ta původní, můžeme zde proto najít například dva velké patrové parky s výhledem do vesmíru, velkou promenádu s obchody, divadlem a cyklostezkou. Dokovací prstenec obsahuje dva prostorné doky, dva speciální pilíře pro zachycení lodí třídy Galaxy a osm přístavišť designově vycházejících z původních plošin pro runabouty.

Odkazy

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 20. listopadu 2013
přečteno: 3042x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Budova ve tvaru Enterprise [VIDEO]  -  čt 21. května 2015
IXS Enterprise  -  pá 13. června 2014
Univerzální překladač je skoro zde [VIDEO]  -  út 3. června 2014
Takeiův pohled [VIDEO]  -  po 21. října 2013
USS Enterprise vypluje v roce 2025  -  po 17. června 2013
Hurá, replikátor! Nebo 3D tiskárna?  -  st 22. května 2013
Bing překládá klingonštinu  -  st 15. května 2013
Do temnoty s "novou" technologii [VIDEO]  -  po 13. května 2013
První vlečný paprsek realitou  -  pá 8. února 2013
Star Trek technologie - realita a co by realitou mohlo být  -  po 14. ledna 2013
Na Vulkánu by chtěl žít každý  -  čt 15. listopadu 2012
Holografické simulátory  -  út 6. listopadu 2012
Warpový pohon skutečností? [VIDEO]  -  út 18. září 2012
Google chce počítač ze Star Treku  -  pá 10. srpna 2012
Raketoplán Discovery vyráží na svůj poslední let - do muzea  -  st 18. dubna 2012

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG