Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nominace Star Treku: Do temnoty za vizuální efekty [UPDATE]

čt 16. ledna 2014      autor: omi      přečteno: 2476x      délka: 1 min      komentáře: 2

The Art Directors Guild (ADG) vyhlásilo nominace pro 18. ročník Annual Excellence in Production Design Awards za rok 2013. Mezi nominovanými je v kategorii celovečerních filmů i Scott Chambliss za svou práci na Star Trek: Do temnoty. Zajímavostí také je, že v kategorii televizního designu je nominován John Shaffner za práci na epizodě The Bakersfield Expedition ze seriálu Teorie velkého třesku, ve které se čtyři hlavní představitelé vydávají na con ve startrekových kostýmech. Vítězové cen budou vyhlášeni 8. února 2014.

Update:
Ve čtvrtek 16. ledna 2014 byl Star Trek nominován na Oskara v kategorii vizuálních efektů.

Za vizuální efekty byl tým pracující na Star Trek: Do temnoty nominován od The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). V kategorii jsou s nimi nominovány týmy podílejících se na práci na filmech Hobit: Šmakova dračí poušť, Gravitace, Iron Man 3 a Pacific Rim. Ceny BAFTA budou vyhlášeny 16. února 2014.

John Eaves na svých osobních stránkách zveřejnil galerii grafických konceptů pro Star Trek: Do temnoty. Většinou se jedná o návrhy vybavení jako jsou komunikátory, bat'lethy a pušky. Galerii najdete na webu johneavesart.com.

ILM zveřejnilo na serveru YouTube videa ze zákulisí tvorby speciálních efektů. Zaměřují se na vytváření budoucího San Franciska a nárazu USS Vengeance do tohoto města, na nový warp efekt a dekompozici úvodních scén na planetě Niburu.

Zdroj: startrek.com, trektoday.com, thetrekcollective.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 16. ledna 2014
přečteno: 2476x
komentáře: 2
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG