Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová kniha na pultech knihkupectví - Star Trek (Star Trek Movie Tie-In, 2009)

pá 9. března 2012      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 6154x      komentáře: 0

Star Trek (2009)A je to tu! Před třemi lety jsme se všichni kochali krásnými trailery na film, těšili se na nový Star Trek a vedli nekončící diskuze o tom, jaký asi film bude. Před třemi lety se už také vědělo, že společně s filmem vyjde knižní novelizace. Překvapivě měla vyjít souběžně s filmem i v českých zemích. Trvalo jí to nakonec sice o něco déle, ale povedlo se a my ji nyní, v pevné vazbě, hrdě vypouštíme do světa...

Román doplňuje film o podhoubí, které se do něj z časových důvodů nevešlo a nabízí velké množství nových, nebo rozšířených scén. Alan Dean Foster, mimojiné i autor příběhu pro první Star Trek film The Motion Picture, je potom zárukou, že i když jde o filmový přepis, budete celou knihu hltat kapitolu po kapitole, jakoby šlo o úplně nový román. Ostatně na přepisy filmů je to kovaný odborník - jeho konto obsahuje mimo jiné původní Hvězdné války, Vetřelce, Lebkouny, nebo Riddicka.

STAR TREK

Stejně jako předchozí filmová novelizace, vychází i tato v pevné vazbě, ale zvolili jsme jinou grafickou úpravu, než je ta originální. Jakási fialová úprava s jednotlivými obličeji nám nepřišla vhodná. Zvolili jsme tedy klasický filmový plakát na přebal a černobílou grafiku Enterprise letící warpem pro tvrdé desky. A přestože je příběh pevně svázán ve tvrdých deskách, je výsledna cena víc než lákavá - kniha je o pouhých 20 Kč dražší než předchozí paper-back z voyagerovské série Teorie Strun

Prodejní cena: 289 Kč

Pokud si objednáte knihu přímu ze stránek našeho nakladatelství, máte automaticky zajišťenou slevu 10 %. Pokud si zřídíte čtenářské konto, sleva vzroste na 30 %. V objednávkovém formuláři nabízíme i možnost nákupu společně s předchozí filmovou novelizací - Star Trek: Nemesis, a to s výraznou slevou.

Srdečně vás také zveme na křest knihy, který proběhne již v pondělí 12. března 2012 od 18:30 v pražské restauraci Mandragora.

Přejeme příjemné chvíle při čtení... Star Trek tým | Laser-books, s.r.o.

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: pá 9. března 2012
přečteno: 6154x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG