Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová kniha Star Trek: Hvězdná kartografie

po 8. července 2013      autor: omi      přečteno: 5602x      komentáře: 3

Star Trek Stellar CartographyPro všechny fanoušky encyklopedií a technických manuálů máme dobrou zprávu. V prosinci by se měla do prodeje dostat zbrusu nová kniha Star Trek Stellar Cartography: The Starfleet Referemce Library, jejímž autorem je Larry Nemecek, který se podílel i na předchozí mapové knize Star Trek: Star Charts z roku 2002. Nová kniha by měla mít pevnou vazbu, 48 stran, a měli bychom v ní nalézt přiložených i deset velkých vyjímatelných map, každou o velikosti cca 91 x 60 cm. Vydavatel je stejný jako v případě knihy Federation: The First 150 Years, můžeme tedy očekávat stejně vysokou kvalitu.

A na jaké mapy se můžeme těšit? Oficiální anotace uvádí starověkou vulkánskou mapu, mapu Klingonské říše z dob před Organianskou mírovou smlouvou, oficiální mapu Romulanského impéria, Cardassijskou mapu z doby okupace Bajoru a novodobé mapy Federace.

Larry Nemecek na svém blogu navíc dodává, že v knize najdeme komentované mapy hlavních sil Alfa kvadrantu primárního univerza až do roku 2386 (události v komixu Countdown) včetně cesty Enterprise NX-01 Delfskou expanzí, průběhu a bitev Dominionských válek, nebo i dodatek týkající se výbuchu supernovy v systému Hobus.

Zdroj: thetrekcollective.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: po 8. července 2013
přečteno: 5602x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG