Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nová kniha v prodeji: TITAN – Přes dravé moře

čt 9. května 2019      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 1803x      délka: 1 min      komentáře: 4

Star Trek: Titan – Přes dravé mořeChris Bennett zasvětil svůj druhý román o putování hvězdné lodi Titan těm nejvznešenějším cílům: průzkumu a pátrání po podivuhodných nových světech a civilizacích. Posádka Titanu se po extrémních chvilkách v Azurové mlhovině vrací ke své původní misi. Plně ve startrekovém duchu jde o bádání mírové a zcela nezištné. Jenže i ten nejlepší úmysl může vyústit v něco, co nikdo neočekává. A co hůř, jedna malá chyba dokáže rozdmýchat katastrofu planetárních rozměrů…


Román můžete zakoupit na veletrhu Svět knihy v pražských Holešovicích, nebo od příštího týdne u každého dobrého knihkupce ;)


Anotace

Federace se pozvolna zotavuje z ničivých událostí popsaných v trilogii Volání osudu. U.S.S. Titan a jeho kapitán, William T. Riker, přebírají nové rozkazy – mají pokračovat v průzkumu hlubokého vesmíru, aby tak stvrdili, že mírové bádání je stále tím hlavním posláním Hvězdné flotily. Avšak utržené rány se nechtějí zhojit ani tak daleko od domova.

Planeta třídy O, přezdívaná Kapka, je zcela pokryta vodní plochou – jediným velkým oceánem. Život by tu vůbec neměl existovat, přesto se mu až neobyčejně daří. Navigátorka Aili Lavena, sama vodního druhu, je ideální kandidátkou na průzkum tohoto ohromného a divokého moře. Když náhodou objeví jeden vnímavý druh, ocitá se na delikátní stezce k prvnímu kontaktu.

Jak to tak často bývá, dobré úmysly však přivodí situaci, ze které se Lavena a Riker nemusejí vrátit. Posádka bez kapitána mezitím čelí drtivým tlakům temných hlubin, ve snaze odčinit globální chaos, který nedopatřením sami rozpoutali.


Doplňující informace naleznete na stránkách StarTrekKnihy.cz.

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: čt 9. května 2019
přečteno: 1803x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG