Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nové archeologické odznáčky [UPDATE]

pá 24. února 2012      autor: omi      přečteno: 3509x      komentáře: 8

Odznáčky specialistů Hvězdné FlotilyJak jsme slíbili, tak plníme. Tentokrát se zaměříme na archeologické odznáčky. Ovšem z úplně jiného úhlu, než v odznáčku Vash - archeolog. Vaším úkolem bude poznat několik objektů, které se ve Star Treku objevily. Vybrali jsme od těch lehčích po ty těžší, a to ze všech seriálů i z některých filmů. Samozřejmě nemusíte uhodnout úplně všechno, to přece   nemusí vždy trefit ani ten nejlepší archeolog. Zvolili jsme 7 uhodnutých artefaktů z 9. To je takový krásný poměr. Tak schválně, kolik toho máte nakoukáno a kolik si toho pamatujete? Jaký by z Vás byl startrekový archeolog?

Pokud se Vám podaří získat všechny odznáčky týkající se artefaktů a archeologie, pak je pro Vás připraven také odznáček kolekce s unikátním Kurlanským Naiskosem třetí dynastie.

A naposled připomínáme, že stále probíhá fotografická soutěž Holodoktor fotografuje v zimě, která končí v již příští úterý 28. února 2012. Kompletní podmínky najdete v tomto článku.

Nově vyhlášené odznáčky:

Počet odznáčků: 4

Kurlanský Naiskos třetí dynastie Kurlanský Naiskos třetí dynastie
Obtížnost: 5

Tento unikátní artefakt dostal jednoho dne kapitán Picard od svého učitele archeologie Richarda Galena. Vy máte nyní možnost získat tento artefakt na odznáčku. Pro jeho získání musíte mít splněny všechny následující odznáčky: Pokud v budoucnu přibudou další odznáčky týkající se artefaktů a archeologie, mohou být zahrnuty do podmínek získání tohoto odznáčku. Pokud splňujete podmínky uznání odznáčku, zašlete žádost.
Quark - znalec artefaktů Quark - znalec artefaktů
Obtížnost: 3

Quark je velkým znalcem artefaktů. Zejména proto, že vždy potřebuje co nejlépe odhadnout cenu, za kterou by je mohl prodat. Pro získání tohoto odznáčku budete muset identifikovat alespoň 7 z 9 předmětů na následujícím obrázku. Identifikované předměty popište do žádosti o odznáček. Snažte se popsat předměty co nejjednoznačněji. Nejlépe připište v kterém seriálu, nebo konkrétním díle jsme mohli předmět vidět, popřípadě situaci, nebo postavy, které mají na tento předmět vazbu, nebo jej používaly.

Quarkovy artefakty


Po získání odznáčku se můžete podívat na správné odpovědi.
Jean-Luc Picard - archeolog Jean-Luc Picard - archeolog
Obtížnost: 4

Kapitán Picard se sice nevydal na profesní dráhu archeologa, ale archeologie zůstala jeho životním koníčkem. Pro získání tohoto odznáčku budete muset identifikovat alespoň 7 z 9 předmětů na následujícím obrázku. Identifikované předměty popište do žádosti o odznáček. Snažte se popsat předměty co nejjednoznačněji. Nejlépe připište v kterém seriálu, nebo konkrétním díle jsme mohli předmět vidět, popřípadě situaci, nebo postavy, které mají na tento předmět vazbu, nebo jej používaly.

Picardovy artefakty


Po získání odznáčku se můžete podívat na správné odpovědi.
Richard Galen - archeolog Richard Galen - archeolog
Obtížnost: 5

Profesor Richard Galen byl učitelem archeologie kapitána Picarda. Archeologii zasvětil celý svůj život. Proto i tento odznáček nebude z nejlehčích. Pro získání tohoto odznáčku budete muset identifikovat alespoň 7 z 9 předmětů na následujícím obrázku. Identifikované předměty popište do žádosti o odznáček. Jelikož jde o odnznáček nejtěžší obtížnosti, tentokrát bude po Vás žádán přesný díl, nebo film, v kterém se artefakt vyskytl.

Galenovy artefakty


Po získání odznáčku se můžete podívat na správné odpovědi.
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 24. února 2012
přečteno: 3509x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Související články:

Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Soutěž – Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 30. ledna 2020
Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Odznáčkový výlet do Zruče – dodatek  -  čt 15. září 2016
Odznáčkový výlet do Zruče nad Sázavou  -  út 6. září 2016
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Prosincové odznáčkování  -  čt 31. prosince 2015
Vylepšené testování na portále + trocha statistik  -  čt 10. prosince 2015
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
5. odznáčkový sraz – výlet na Andrlův Chlum  -  út 14. dubna 2015
Fialový odznáček Výstup – 4. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 3. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 2. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 1. část  -  út 17. června 2014
Odznáčkový sraz již v sobotu  -  út 10. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG