Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nové detaily o nerealizovaném animovaném Star Trek seriálu

út 4. května 2010      autor: little borg      přečteno: 4889x      komentáře: 8

V roce 2006 byl na spadnutí animovaný seriál, který měl ambice dostat se k fanouškům internetovou formou. Za projektem Star Trek: Final Frontier stáli David Rossi, Doug Mirabello a José Muñoz. Seriál ale skončil v zapomnění poté, co v roce 2007 skončil tým portálu Star Trek.com. Teď fungují nové stránky ke zmíněnému seriálu a Rossi, Muñoz a Mirabello prozradili další detaily...

Star Trek: Final Frontier byl zamýšlený jako miniseriál pro web případně kabelovou TV stanici. Odehrával by se v 26. století v době temného období Federace, kde žil nový hrdina - kapitán Alexander Chase a posádka nové Enterprise se společně snažili vrátit světlo do galaxie. Projekt vznikal s posvěcením společnosti CBS, ale skončil s reorganizací StarTrek.com do dnešní čiště komerční podoby.

Trekkie Central Magazín (oficiální časopis fanseriálu Star Trek: Hidden Frontier) přináší zmíněný rozhovor s tvůrci nerealizované animované série. Zde jsou výňatky:

Co můžete říct o Final Frontier?
Final Frontier je animovaná pětidílná Star Trek série určená pro distribuci přes web. Tehdy jsme začali vymýšlet zápletku, "Clone Wars" byly skutečnou inspirací (původní kraťasy, ne moderní CG verze). Chtěli jsme udělat něco podobného pro Star Trek za použití krátké formy. Tři z nás pracovali v zákulisí Star Treku už mnoho let. Znali jsme ty správné lidi, kteří s tím mohli pohnout, tak jsme se toho zhostili.

Jaká byla idea seriálu?
Dva z nás předtím pracovali na jiném Trek projektu, na příběhu mezi TOS obdobím a U.S.S. Excalibur (toto bylo dříve, než byl ohlášen nový film). Tento projekt padl z mnoha důvodů. Dave pak rozhodl, že nejlepší bude vydat se do budoucnosti. Dal nás dohromady, abychom pracovali na Final Frontier. Prostředí, příběhová linie a postavy byly dílem spolupráce. Výsledkem byla spousta probdělých nocí v kancelářích Paramountu a sbírání nápadů.

Můžete prozradit, co se stalo v CBS a proč se nikdy seriál neuskutečnil?
Final Frontier se zrodil ve velmi podivné době tohoto fenoménu. CBS a Paramount se dohadovaly o práva. CBS měla televizní , Paramount filmová a ani jedna strana si nebyla jistá, komu patří ta internetová. Web Startrek.com byl nadšený z projektu Final Frontier, ale peníze do něj vkládala firma CBS Interactive. Měli jsme dát dohromady rozpočet, tak jsme se setkali se spoustou animačních společností a vytvořili několik variant (včetně CGI verze). Proces zpomalovala přímo CBS, když se zkoušela udržet práva. Pak, na konci roku 2007, došlo v CBS Interactive k restrukturalizaci a celý tým Startrek.com dostal výpověď. S tím odešly všechny kontakty a Paramount se pak zaměřil jen na chystaný film. Náš projekt byl mrtvý.

Další detaily najdete zde.

Zdroj: TrekMovie.com, TrekWeb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: út 4. května 2010
přečteno: 4889x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Retro: Co se nestalo (Yesteryear)  -  čt 8. května 2014
Úchvatný koncept nové animované série  -  pá 26. července 2013
TAS - zapomenutý Star Trek...  -  st 29. května 2013
Má být kreslený Trek oficiálně uznán?  -  st 25. července 2007
Lou Scheimer zavzpomínal na Animovanou sérii  -  pá 22. června 2007
Vzpomínky na animovaný Star Trek  -  pá 11. května 2007
Star Trek (1973)  -  pá 3. března 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG