Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Novinka v prodeji: TNG – Mír prohrává

út 25. června 2019      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 1757x      délka: 1 min      komentáře: 9

William Leisner: Mír prohráváWilliam Leisner schoval do románu Mír prohrává jeden z nejzajímavějších a nejnetradičnějších novogeneračních příběhů. Když si troufnete na ultimátní střet s Borgy a zvítězíte, za jakou cenu toho asi docílíte? Co všechno obětujete, aby se tak stalo? Pravda je taková, že cokoli. A to je ten problém. Pokud obětujete až příliš, co vlastně zbude? A je vlastně Federace vůbec ochotna obětovat „až příliš“? Dílo plně v souladu s vyzněním seriálu pokládá zásadní filozofické otázky a řeší těžká morální dilemata.

Vydává nakladatelství Laser.
V prodeji od 24. 6.

Anotace

Na poručici Džasminder Čaudry se usmálo štěstí. Přežila. Deneva, její domovský svět, ale dopadla o poznání hůře. Borgové změnili povrch v nekonečnou pustinu neschopnou udržet život. Přežili jen ti, kdo se včas evakuovali, a Čaudry může jen doufat, že její rodina byla mezi nimi.

Enterprise je jen jedna loď a ona jen jedna důstojnice, přesto se příběh jako ten její opakuje v celé Galaxii. Statisíce lidí vyhnaných z domovů bloudí vesmírem, ve snaze nalézt útěchu a bezpečný přístav. Rozkazy pro kapitána Jean-Luca Picarda zní jasně: Hledat přeživší a pomoci všem v nouzi.

Poprvé po mnoha generacích zažívají občané Federace strach a nejistotu z dalšího dne. Přestože neporažena, nalézá se Federace nebezpečně blízko okraje propasti. Kapitán Enterprise-E se ocitá v nezáviděníhodné situaci – rozmítá, zda je úsloví, že „ti, kdož dokáží vyhrát válku, častokrát neudrží mír“, pravdivé…

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: út 25. června 2019
přečteno: 1757x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG