Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Novinka v prodeji: v románu Nehodni se Hvězdná flotila vrací do kvadrantu Delta

st 26. srpna 2020      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 1054x      délka: 2 min      komentáře: 3

Star Trek: Voyager – NehodniPo téměř roce vychází u nakladatelství Laser pokračování seriálu Star Trek: Voyager. Předchozí dvojromán s podtitulem Kruh se uzavírá popsal události tří let po příletu Voyageru domů a zasadil posádku i loď do kontextu událostí trilogie Volání osudu, tedy do zdrcující bitvy v Azurové mlhovině. Krom toho ale kladl velký důkaz na postavy, hlavně na kapitána Chakotaye, kterého doprovázela jedna rána osudu za druhou.

Nový román Nehodni začíná tam, kde Kruh skončil – zformováním nové flotily lodí, která se vydává po stopách cesty uskutečněné Voyagerem na jeho sedmileté pouti. Proudový pohon má zajistit bleskurychlý a bezpečný let, stejně jako střídání posádek nebo snadný návrat domů. Nic ale není tak jednoduché, jak se zdá… Kvadrantu Delta neubylo nic na jeho nebezpečnosti a nevyzpytatelnosti. Přátelé v jednu chvíli, protivníci o hodinu později – takový je krutý a nevypočítatelný kout vesmíru, kam se 9 lodí vydává zkoumat podivné nové světy a civilizace…

Star Trek: Voyager – Nehodni

Objednávejte zde:
BookTook.cz | Knižní klub | Dobré knihy.cz


originál: Kirsten Beyer – Star Trek: Voyager – Unworthy
překlad: Michaela Burock
redakce: Albert Balatka
obálka: Ondřej Konvička
layout: Jakub Schejbal
vazba: brožovaná, 119 × 184
ISBN: 978-80-242-6830-9


Anotace:

Osvobození pouhou jedinou myšlenkou, největší hrozba lidstvu – Borgové – jsou pryč, absorbováni do Caeliarského celku. Ale je tomu tak? Může být tato smrtící hrozba, která nad lidstvem visela po celé dekády, být skutečně pryč? Nemohl snad zůstat po Caeliarech stín?

Federace se rozhodne, že to musí vědět a Hvězdná flotila dostane za úkol to zjistit. Vesmírná loď Voyager vede flotilu lodí do části vesmíru, která po generace žila ve strachu z náhlého vyhlazení.
Do domova Borgů – kvadrantu Delta.

Afsarah Edenová, nová kapitánka Voyageru, má za úkol najít odpovědi, získat možné spojence a vyřešit napětí v kvadrantu. Dokonalost, která byla dopřána všem Borgům, však byla upřena Sedmé z devíti.

Zanechána za ostatními, žije v podivné existenci – ani Borg, ani člověk – a pomalu přichází o rozum. Šepot Společenstva, tichý cvrkot, který znala odjakživa, nahradil vnitřní hlas, jenž trvá na tom, že ona je Annika Hansenová, jedinec.

Chakotay, bývalý kapitán Voyageru, jí nabídne pomoc s cestou za loďmi, které velení Flotily poslalo do kvadrantu Delta, nejpravděpodobnějšího místa výskytu Caeliarů. Mezi hvězdami, vzdálenými přátelskému prostoru Federace, je neznámé a neočekávané všední rutinou.

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: st 26. srpna 2020
přečteno: 1054x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG