Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Novinka v prodeji: VOYAGER – Kruh se uzavírá

pá 25. října 2019      autor: Telemachus Rhade      přečteno: 1577x      délka: 2 min      komentáře: 0

Star Trek: Voyager – Kruh se uzavíráSeriál Star Trek: Voyager (1995–2001) skončil návratem hvězdné lodi Voyager domů, tedy do kvadrantu Alfa, a to přímo k Zemi. Posádka využila jeden z transwarp uzlů a – jak všichni víme – s pomocí „Hazard Teamu“ se probojovala ven z borgské koule. A to je všechno, co jsme se dozvěděli. Voyager přiletěl. Tečka. Pokud nebudeme počítat PC hru Star Trek: Elite Force II, kde ale o Voyager jako takový už ani nešlo, tak nám zbývá jen film Nemesis, kde jsme mohl vidět admirála Karthryn Janewayovou, jak z pohodlí sanfranciské kanceláře posílá na nebezpečné mise jiné.

Naštěstí tu ale máme knižní řadu a s ní TNG relaunch, kde se vyskytli alespoň nějaké postavy – jmenovitě právě admirál Janewayová a hlavně Annika Hansen, tedy Sedmá z Devíti. Z trilogie Volání osudu pak také letmo víme, že Voyager bojoval v Azurové mlhovině proti Borgům, a pozornému oku v románu Jednotný osud jistě neuniklo, s kým z hlavní posádky jsme se museli rozloučit.

Ale proč? Co přesně se stalo? Co vlastně dělal Voyager po příletu k Zemi? Musel do doku? Byli všichni šťastně povýšeni, nebo za četnou „úpravu pravidel“ v kvadrantu Delta odešli do podřadných funkcí na jiné lodě? A co Makisté, co Doktor a jeho práva, B'Elenna a její malá dcera – klingonský prorok? Co Tom a jeho komplikovaný vztah s otcem? Je Harry Kim stále praporčík bez dívky?

To jsou všechno otázky, které seriál nechal nezodpovězené a odpověď zasluhovaly. A přesně to se teď změní! Přichází ne jeden, ale rovnou dva romány, a to hezky prakticky v jedné vazbě a za jednu cenu. První část se odehrává krátce po příletu Voyageru domů a druhá pokrývá válečné událostí Volání osudu, přičemž ústí v nový začátek celé série…

Full Circle full book

ANOTACE

Chakotay převzal velení lodi a Voyager je vyslán odpovědět na nouzové volání k planetě Kerovi. Spolu s prvním důstojníkem, nadporučíkem Tomem Parisem, si musí vybrat, zda uposlechnout rozkazy, nebo raději zachránit dva životy, které jsou jim nejdražší. Po brutálním útoku na klingonský svět Boreth se totiž pohřešuje B'Elanna Torresová i s dcerou Miral. S pomocí admirála Janewayové, a mnoha starých přátel i nových spojenců, se posádka musí vypořádat s prastarým tajemstvím, které je uvrhne mezi dvě válčící sekty a boj o duši klingonského lidu.

Život Miral mezitím visí na vlásku…

Ale tyto události a jejich následky jsou pouze předehrou k ještě temnějším dnům. Když je Voyager zatažen do zoufalého boje, do událostí Volání osudu, jsou křehké životy posádky v ohrožení stejně tak, jako vazby vytvořené mezi nimi v kvadrantu Delta. Ačkoli jim osud utržil zdrcující rány, musí se posádka vzchopit, aby čelila budoucnosti.

Začíná nebezpečná cesta, na jejímž konci se kruh uzavírá.

Nakladatel: Laser, Euromedia Group
brožovaná, 512 stran
překlad: Mirka Palkosková
redakce: Albert Balatka, Helena Šebestová

kadet Telemachus Rhade
autor: Telemachus Rhade
vydáno: pá 25. října 2019
přečteno: 1577x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG