Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Nový WYSIWYG editor na portále

ne 4. prosince 2011      autor: omi      přečteno: 4008x      komentáře: 9

Trekkies.CZPo několika měsících snažení konečně přinášíme novinku - WYSIWYG editor článků v redakci. Nyní již nebude potřeba znát syntax HTML, abyste mohli napsat článek. Pohodlně si vše potřebné upravíte tak, jak jste zvyklí z jiných programů. Pohodlnější je i vkládání odkazů, obrázků a videí do článku přímo v editoru.

V editoru nyní uvidíte obrázky a videa přímo v textu a můžete si upravit rozložení jak budete potřebovat. Obrázky a videa však lze pouze vkládat, nefungují úpravy. To znamená, že pokud budete chtít obrázek upravit, nebo zarovnat jinak, je potřeba ho smazat a vložit znovu. Jelikož je nyní článek v jednom celku, na hlavní stránce se automaticky zobrazí pouze první odstavec. Zbytek článku je možné přečíst až po rozkliknutí. Do prvního odstavce prosím vždy vkládejte vlevo zarovnaný obrázek s náhledem.

Prvky editoru

 

Editor bohužel neumožňuje vkládat formátovaný text. Můžete však vložit neformátovaný text a všechny potřebné úpravy rychle doladit v editoru. Dialogy skrze které můžete vkládat nový obsah si nyní stručně představíme:

Vložit odkaz

Vložení odkazu je nyní jednoduchou záležitostí. Stačí kliknout na tlačítko a vyplnit text odkazu (ten, který se zobrazí čtenářům) a URL adresu (zkopírovaný text z adresního pole prohlížeče) a potvrdit. Odkazy prosím vkládejte i s předponou http:// jinak se vám odkaz nevytvoří. Pro odkazy, které nevedou na jiné články na tomto portále prosím vždy nechávejte zaškrtnutou možnost "Otevřít v novém okně".

Vkládání odkazu v novém editoru

Vložit obrázek

Pro vložení obrázku již není zapotřebí zjišťování ID a vkládání speciálního HTML tagu. Stačí kliknout na tlačítko "Vložit obrázek" a najít si příslušný obrázek. Můžete si vybírat přímo v kategoriích, nebo zkusit vhodný obrázek hledat podle příslušného klíčového slova. Samozřejmě je možnost nahrát i nový obrázek. Pokud máte vybraný obrázek, který chcete vložit, v posledním kroku vyberete možnosti zarovnání a zobrazení, či nezobrazení náhledu a potvrdíte kliknutím na tlačítko "OK".

Při vkládání nového obrázku prosím vždy vyberte kategorii, která je nejvhodnější a zadejte klíčová slova bez diakritiky, pomocí kterých budou moci ostatní autoři článků obrázek najít. Nejlépe tedy vyhovují jména objektů, která se na obrázku nacházejí. Nevyplňujte slovní spojení "star trek", protože ta platí pro většinu obrázků a jsou pro vyhledávání velmi nepraktická.

Obrázky nelze editovat, ovšem pokud chcete obrázek přesunout na jiné místo v článku, můžete obrázek přetáhnout myší jinam. Náhled a zarovnání však zůstanou tak, jak jste je nastavili při vkládání.

Vkládání obrázků v novém editoru

Vložit video

Vložit video je stejně jednoduché, jako na Facebooku. Stačí kliknout na ikonu a vložit odkaz, který najdete na stránkách YouTube pod videem pod tlačítkem "Sdílet". Video se samo vloží do článku. Bohužel v současnosti nepodporujeme vkládání videí z jiných serverů.

Vkládání videa v novém editoru

Uložení článku

Uložení článku je taktéž jednodušší, stačí vyplnit případný zdroj článku (například při překladu z originálního textu) a příslušné téma a kliknout na tlačítko pod editorem. Pokud článek není hotový a chcete na něm ještě pracovat, pak klikněte na "Uložit jako koncept", pokud je již článek připravený, pak klikněte na "Připraveno k vydání". Redaktoři portálu se na článek podívají, zkontrolují ho a když bude vše v pořádku, tak článek vydají.

Tyto informace najdete samozřejmě i v nápovědě redakce. Jelikož je editor nový, určitě nebude bez chybiček, proto v případě jakýchkoliv problémů prosím kontaktujte .

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 4. prosince 2011
přečteno: 4008x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Související články:

Nová verze portálu Trekkies.cz  -  ne 15. září 2013
V Praze opět zazní hudba ze Star Treku  -  st 18. července 2012
Techmánie, ST aktivity, dobré jídlo a Silvestr  -  čt 19. ledna 2012
Dovolená  -  čt 25. srpna 2011
Nová verze portálu - jak se zorientovat?  -  ne 13. února 2011
Plánovaná údržba a upgrade portálu  -  po 7. února 2011
Šťastný nový rok 2011 přeje Trekkies.cz!  -  so 1. ledna 2011
Všechno nejlepší, trekkies.cz!  -  út 26. října 2010
Pravidelná údržba portálu a problémy s komentáři  -  st 6. ledna 2010
Komentování na portále  -  st 20. května 2009
Nový redakční systém portálu Trekkies.cz  -  ne 22. února 2009
Změny na portále  -  čt 27. listopadu 2008
Letošní Apríl a budoucnost portálu  -  čt 3. dubna 2008
Určete směr portálu Trekkies.cz  -  ne 6. ledna 2008

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG