Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odpočet do Star Trek traileru: Khan se hněvá

st 5. listopadu 2008      autor: little borg      přečteno: 5044x      komentáře: 0

plakát Star Trek II: The Wrath of Khan K ukrácení čekání na první regulérní trailer (14.11.) chystaného Star Treku JJ Abramse přinášíme další článek o trailerech předchozích startrekových filmů. Tentokrát se zaměříme na druhý v pořadí - Khanův hněv z roku 1982. Po předchozím skoro dvě a půl hodiny trvajícím filmu The Motion Picture, který oplýval několika mnohaminutovými sekvencemi, kdy se tvůrci i fanoušci poprvé kochali Star Trekem na velkém plátně, přichází režisér Nicholas Meyer se svižnějším snímkem. Navazuje na jednu z epizod původního seriálu Star Trek "Space Seed" (Vesmírné sémě) a vrací do hry záporáka Khana.

S na minimum seškrtaným rozpočtem se Meyer vyrovnal královsky. Natočil strhující thriller, mnoha fanoušky dodnes oceňovaný jako nejlepší startrekový film. Ne náhodou se někteří pozdější tvůrci, včetně scénáristů a režiséra jedenáctého snímku, odkazovali na inspiraci Khanovým hněvem. I za málo peněz se totiž dá udělat hodně muziky.

Khanův hněv sice (kupodivu) neposbíral žádné oscarové nominace, ale jedno prvenství mu nelze upřít. Bylo to poprvé, co Lucasova firma ILM použila ve filmu CGI efekty. Za zmínku jistě stojí i debut herečky Kirstie Alley. Je to také jediný Star Trek film, kde se neobjevili Klingoni.

A jaký měl Khanův hněv trailer? Posuďte sami:


Zdroj: Imdb.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 5. listopadu 2008
přečteno: 5044x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG