Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Odznáčky finišují do svého 10. výročí

ne 12. ledna 2020      autor: omi      přečteno: 1326x      délka: 3 min      komentáře: 12

Tajemný odznáčekOdznáčková hra již několik let, stejně jako zbytek portálu, stagnuje a nejčastěji udávanými důvody jsou neochota postoupit v hodnosti, nedostatek času a nedostatek nových odznáčků. Dlouho jsem si pohrával s myšlenkou odznáčky prostě ukončit. Přesto ve mě pořád hlodal pocit nostalgie, který mi v tom bránil. Nelíbila se mi představa takového smutného konce. Nechtěl jsem, aby hra uhnila, byl bych raději, kdyby skončila nějak veseleji. Zároveň mě několik lidí po vyslovení myšlenky odznáčky ukončit prosilo, abych jim dal čas, protože mají již pár let připraveno řešení některých odznáčků a potřebují si jen najít chvíli je poslat.

Na podzim se v diskuzi o odznáčcích objevila myšlenka dosažení hodnosti admirála flotily. Přestože jsem si  původně nemyslel, že by jí někdo kdy dosáhl, uvědomil jsem si, že by se to dalo považovat za takovou finální metu hry. Spolu se vzpomínkou na adventní kalendář, který v roce 2015 hru naposledy výrazněji oživil, mi v hlavě začal zrát plán, jak hru uzavřít veseleji a zároveň poskytnout lidem trochu motivace si na odznáčky opět vzpomenout. Klíčovým bodem celé myšlenky je plán se letos po letech opět podívat na Festival fantazie, na kterém bych se odznáčkům rád věnoval v rámci přednášky k jejich kulatému 10. výročí. Proto jsem se rozhodl vyhlásit závěrečnou fázi odznáčkové hry nazvanou „Do posledního dechu“.

Cíl je jednoduchý – umožnit dosažení hodnosti admirála flotily do Festivalu fantazie, tedy do začátku července 2020. Protože aktuálně tohoto cíle dosáhnout nelze, bude podobně jako u zmiňovaného adventního kalendáře vyhlášeno do léta několik nových odznáčků různých typů. Tím se zároveň vyřeší i v úvodu zmíněná překážka nedostatku nových odznáčků. Další překážka – fixace některých hráčů na konkrétní hodnost – je nyní taktéž vyřešena a hráči si mohou v nastavení svého profilu v části Vzhled profilu nově kromě volby specializace vybrat i jakoukoliv svou nižší dosaženou hodnost. Mějte však na paměti, že zvolená hodnost se promítne i do vašeho zařazení v tabulce hráčů. Pokud chcete zůstat kapitánem, budete v tabulce hráčů uvedeni mezi kapitány.

Poslední překážku nedostatku času by mohla pro některé hráče vyřešit motivace ukončení hry. Není již důvod na nic čekat, protože odznáčková hra bude na začátku července 2020 opravdu ukončena. Je tedy poslední možnost se hře omezený čas opět trochu věnovat, zároveň bez rizika, že by hra ubírala nad očekávání více času. Nejsou to však jediné důvody k tomuto kroku. Hra vznikla před 10 lety v době, kdy měli hraví trekkies méně příležitostí ke společné zábavě. Doba pokročila a přestože by někdo mohl namítnout, že v čase sociálních sítí a chytrých telefonů je potřeba offline zábavy vyšší než kdy dřív, v praxi je vidět, že samotná existence odznáčkové hry bohužel řešení neposkytuje. Stále je potřeba ona samotná aktivita účastníků. A právě trochu oživení po letech stagnace, blížící se oslava kulatého výročí hry a zároveň její ukončení by mohly alespoň nějakou aktivitu vyprovokovat.

Proč padla volba termínu právě na začátek července? Hlavně kvůli konání Festivalu fantazie, v jehož rámci bych rád nejen oslavil 10. výročí hry, ale také vysvětlil a prodiskutoval některé problematické odznáčky, zavzpomínal na proběhlé akce a podobně. Pokud vaše závity například trápily růžové odznáčky specializací, v rámci přednášky se dozvíte jejich řešení a zjistíte tak, zda se vaše myšlenky ubíraly správným směrem. Úplně ukončeny budou odznáčky, které vyžadují manuální kontrolu. Testy a holoromány zůstanou dostupné, pouze již za ně nepůjde získat odznáček. Odznáčky, spolu s vašimi uznanými žádostmi, také nikdo nevymaže, zůstanou ve vašem profilu i nadále přístupné, abyste si v případě nostalgické nálady mohli zavzpomínat.

Tyto rozsynchronizované obvody byly součástí odznáčku Chakotay - rozstříštěný v čase.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: ne 12. ledna 2020
přečteno: 1326x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Portál je mrtev, ať žije portál!  -  pá 8. ledna 2021
Rekapitulace odznáčků specializací [VIDEO]  -  pá 24. července 2020
Kobayashi Maru – rekapitulace [VIDEO]  -  po 20. července 2020
Vzpomínání s odznáčkem Chakotay – roztříštěný v čase  -  pá 17. července 2020
Rekapitulace odznáčků [VIDEO]  -  po 13. července 2020
Všechno nejlepší k 15. výročí portálu [VIDEO]  -  ne 5. července 2020
Ohlédnutí za vajíčkovou štvanicí  -  út 14. dubna 2020
Vajíčková štvanice začíná!  -  pá 10. dubna 2020
Velikonoční vajíčková štvanice  -  st 8. dubna 2020
Upravené hodnocení Star Treku  -  pá 10. ledna 2020
Přihlašování je opět funkční  -  po 13. března 2017
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Rozšíření funkce hodnocení  -  po 4. dubna 2016
Ohodnoťte český Star Trek!  -  út 22. března 2016
Prosincové odznáčkování  -  čt 31. prosince 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG