Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Osobní deník – Pět let aktivně mezi Trekkies

út 9. června 2020      autor: tzcomics      přečteno: 859x      délka: 3 min      komentáře: 5
Tento článek patří mezi Osobní deníky, jejichž obsah není korekturován redakcí.

Zde na portál jsem se sice přihlásil již před deseti lety (v lednu 2010) a od té doby psal komentáře a přidával svůj seriál Star Max, ale naživo jsem se k českým trekkies připojil až v roce 2015. Tehdy jsem se přihlásil k výzkumu pro bakalářskou práci a během rozhovoru, jsme došli s budoucí bakalářkou Janou k závěru, že by bylo dobré se zúčastnit nějaké akce. Tou se stal výlet na Andrlův Chlum v rámci odznáčkové hry (což mě mimo jiné pak motivovalo i odznáčky více sbírat). Během cesty vlakem do Ústí nad Orlicí a následným pochodem k rozhledně jsem začal postupně poznávat lidi, které jsem do té doby znal jen podle přezdívek a zjišťoval jací ti čeští fanoušci treku vlastně jsou. Jak jsou hraví a trhlí :D Prvotní seznámení dopadlo dobře, neboť jsem se přihlásil i na další výlet, který tentokráte směřoval do Temelína. Menší počet účastníků znamenal více probraných témat, více informací o různých dalších akcích a užil jsem si ho ještě více. Neměl jsem pak problém se do konce roku vydat i na Všefandomovskou maškarádu či oslavu k 20. výročí založení Star Trek fan klubu CZ Kontinuum. 

               Maškaráda 2015 FFko 2016 Pragáč 2017 

Lidé, zde na portále skrytí pod přezdívkami, už pro mě nebyli tak cizí a čím více akcí jsem absolvoval, tím více sem je poznal a přibývali další a další. Což mě dovedlo k odhodlání konečně se vydat na Festival Fantazie, o kterém jsem několik let už slyšel, ale nechtělo se mi tam jet naslepo s tím, že tam nikoho nebudu znát. V roce 2016 už tomu bylo jinak a krom Festivalu, který mě ohromil a byl pro mě přelomový, jsem vyzkoušel i akce jako Pragoffest a STARcon. Navíc sem mohl 50. výročí Treku oslavit díky plesu a koncertu. Oslavit společně s dalšími fanoušky :) Teď už se pro mě takovéto akce stali samozřejmostí a koníčkem. Postupně jsem k nim přidal Trpaslicon a minulý rok poprvé Koprcon. K čemuž můžu dodat, že mě akce a výlety zavedli i do míst, kde jsem dříve nebyl a naučil se sám jezdit vlakem :D 

               FFko 2018        Maškaráda 2018    FFko 2019 

Letos se nám to pěkně rozeběhlo novou velkou akcí (náhražkou za Pragoffest) pražským Comic-Conem, abychom následně o pár akcí přišli. Ale ony tu ty akce budou dál a když nebudou letos, tak budou příští rok. Teď jsme si po karanténě mohli dát odznáčkový výlet, který byl sice poslední ale já věřím, že se budou organizovat další i bez odznáčkové hry. A že se nadále budu vídat s ostatními trekkies, které vždy vidím rád. Závěrem bych k mé vzpomínce na první pětiletku poděkoval lidem, kteří mi pomohli se mezi ostatní začlenit, ukázali mi, jak to kde chodí či mě u sebe nechali přespat.

Všem moc díky a LLAP!

kapitán flotily tzcomics
autor: tzcomics
vydáno: út 9. června 2020
přečteno: 859x
komentáře: 5
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Moje ohlédnutí za odznáčky  -  út 7. července 2020
Seriál Picard - dojmy  -  ne 5. dubna 2020
Najobľúbenejšia a nejmenej sympatická postava zo ST:Discovery?  -  so 1. června 2019
Star Trek je naděje  -  út 4. prosince 2018
Rozpory mezi fandomy  -  so 25. února 2017
Jak jsem se ke Star Treku dostala  -  čt 23. února 2017
Star Trek a Netflix  -  po 23. ledna 2017
Pan Spock  -  po 19. září 2016
Charakteristika idolu – Dat  -  so 9. dubna 2016
PFko po klingonsku  -  so 26. prosince 2015
Vánoční přání  -  út 22. prosince 2015
Já a můj letošní advent  -  ne 6. prosince 2015
Píseň z Nové generace, díl Zraněný  -  so 5. prosince 2015
Objevování exoplanet  -  pá 24. července 2015
Zpátky doma  -  st 15. července 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG