Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pošlete do vesmíru svou DNA

ne 23. dubna 2017      autor: Fanda      přečteno: 1639x      délka: 2 min      komentáře: 9

Gene Roddenberry s manželkouPřed časem jsem napsal článek o vesmírných pohřbech. Ano, taková možnost skutečně existuje. Je dokonce několik společností, které jej nabízejí. Jednou z nich je i americká Celestis, která je průkopníkem vesmírných pohřbů. Mezi její „klienty“ patřili mj. Gene a Majel Barrett Roddenberryovi nebo James „Scotty“ Doohan. Letos firma slaví 20. výročí (konkrétně 21. dubna) od prvního takového vesmírného pohřbu. Tehdy vyslala do vesmíru i ostatky Genea Roddenberryho.

Jakkoliv jsem byl ve svém původním článku o vesmírných pohřbech optimistický, přeci jen se jedná o výlet, který si v pravdě moc neužijete. Je sice fajn představa, že se alespoň takto symbolicky jednou do vesmíru dostanete, ale co je vám to platné, když jste po smrti. 

Celestis si pravděpodobně byla vědoma tohoto nepatrného nedostatku a řekla si, že nabídnout výlet do vesmíru živým zákazníkům může být poměrně zajímavý komerční tahák. Nechci se chlubit, že by to mohla být třeba i má zásluha, ale v červnu 2015 jsem Celestis kontaktoval s dotazem, zda by bylo možné místo mého popela poslat do vesmíru mou DNA, a tehdy jsem dostal kladnou odpověď… přeci jen, jízdenka je poměrně drahá, tak proč odmítat zákazníky (byť jsou ještě naživu a umřít se zatím nechystají).

V pátek mi od Celestis přišel e-mail, ve kterém mi s radostí oznámili, že zařadili do svého stálého portfolia služeb právě i možnost poslání DNA. Pokud se chcete dozvědět o této možnosti více informací, neváhejte navštívit přímo jejich stránku.

Pokud se vám nechce ztrácet čas prohledáváním jejich webu, tak vězte, že máte hned čtyři možnosti, jak a kam svou DNA poslat.

Tou nejlevnější variantou je cesta jen tak vysoko, aby si kapslička s vaší DNA vyzkoušela stav beztíže. Zaplatíte za ni lidových 1295 amerických dolarů. Za necelých pět tisíc dolarů pak můžete poslat kapsličku na oběžnou dráhu Země. V tomto případě se kapslička po určitý čas pohybuje okolo Země, aby pak podlehla gravitaci a s efektem „padající hvězdy“ ukončila svou cestu v atmosféře.

Za přibližně 300 000 Kč (12 500 amerických dolarů) pak můžete vybírat ze skutečných lahůdek. Buď pošlete kapsličku na povrch Měsíce a nebo ji můžete poslat do hlubokého vesmíru. Jen si to představte, jak si při každém pohledu na Měsíc budete moci říci, že jste na jeho povrchu zanechal(a) svou stopu (a že vás to stálo jako nový auťák). Při volbě „hlubokého vesmíru“ si můžete při každém pohledu na hvězdy říkat, že jste se vydali tam, kam se dosud nikdo jiný nevydal. Kapslička totiž v ideálním případě profrčí kolem všech planet naší soustavy a vydá se do hlubokého vesmíru.

Zaujalo vás to? Chtěli byste letět? Není nic jednoduššího. Jděte na stránky firmy Celestis a rezervujte si svou místenku ještě dnes. 

Poznámka na závěr: Autor není obchodním zástupcem společnosti Celestis a za přivedené zákazníky neinkasuje žádnou provizi. :-)

Zdroj: www.celestis.com
admirál Fanda
autor: Fanda
vydáno: ne 23. dubna 2017
přečteno: 1639x
komentáře: 9
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG