Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Před 45 lety zemřel Vladimír Komarov

st 25. dubna 2012      autor: Kamil Fox Vít      přečteno: 4466x      komentáře: 1

Vladimir KomarovKosmonaut Vladimír Komarov. 24. dubna 1967 skončila jeho životní pouť při návratu z oběžné dráhy, při přistání do náruče Země. Pavel Toufar napsal dvoudílné čtení, kde popisuje, co se před 45 lety, kdy se zřítila do stepi loď Sojuz-1 s Vladimírem Komarovem na palubě, stalo. Start stroje měl být náplastí na úspěchy amerického vesmírného programu. Okolnosti neúspěchu, který výrazně přispěl k zastavení ruské snahy o dobytí Měsíce, přináší v obsáhlém článku pro Technet.cz spisovatel a propagátor kosmonautiky Pavel Toufar.

Odkazy

Celý článek, i s odkazem na jeho druhou část, nejdete zde: technet.idnes.cz

Autor: Pavel Toufar

Zdroj: technet.idnes.cz
kapitán flotily Kamil Fox Vít
autor: Kamil Fox Vít
vydáno: st 25. dubna 2012
přečteno: 4466x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG