Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Prima odvysílá scifi seriál Invaze

po 10. července 2006      autor: Urza      přečteno: 12038x      komentáře: 0

i n v a s i o n   na -abc- 11. července začne TV prima vysílat seriál Invaze. První díl můžeme vidět ve 22:05. Jedná se o scifi z dílny Shauna Cassidyho a Lawrence Trillinga, jenž má za sebou seriály, jako Alias (vysílá jej TV Nova). Seriál byl natočen v roce 2006, proto mne velmi překvapilo jeho uvedení na obrazovky v ČR. V USA se vysílala na TV ABC v 21:00. Nechci spoilerovat, abych vás připravil o požitek z Invaze :-) , ale pár základních informacích a lákadel vám prozradím.

Invaze není scifi typu Star Trek, plný vesmírných bojů, technologicky vyspělých lodí a Borgů. Neuvidíme zde ani Goa‘uldy ze Stargate, či oblíbené toustry z Battlestar Galactica. Invaze má ponurou atmosféru postkatastrofického filmu.

Děj se odehrává v malém vymyšleném městečku ve státě Florida, které je obklopeno přírodou parku Everglades. Setkáváme se zde se správcem parku (rangerem) Russellem Varonem (Eddie Cibrian – Third Watch), jeho bývalou manželkou Mariel (Kari Matchett – Angel Eyes), pracuje v místní nemocnici jako doktorka, a jejich dětmi Jesse (Evan Peters) a Rose (Ariel Gade).

Dalšími hlavními postavami jsou šerif Tom Underlay (William Fichtner – Black Hawk Down, Armageddon, Contact), zasnouben s Meriel, jeho dcerou Kirou (Alexis Dziena). Seznámíme se také s reportérkou jménem Larkin Grovebs (Lisa Sheridan), která je novou přítelkyní Russella. Dále poznáme Dave, bratra Larkin, trochu „podivína“, jenž za vším vidí vládní spiknutí...

i n v a s i o n Teď bych vás chtěl navnadit na sledování prvního dílu na Primě. Celé město se zpamatovává z hurikánu EVE (takto byl pojmenován hurikán, jenž se opravdu přehnal USA). Celé město je bez elektřiny, se základními příděly a dokonce v karanténě, kterou mají na starost šerif a americká armáda. A začíná se roztáčet kolotoč, plný podezřívání a popírání skutečnosti, který navozuje atmosféru celého seriálu.

Osobně se těším, protože Invazi považuji za takový oddychový scifi seriál, vždy zakončený tak, že musíte vidět další díl. Vřele doporučuji jeho sledování...

podporučík Urza
autor: Urza
vydáno: po 10. července 2006
přečteno: 12038x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Související články:

"Invaze" se vrací ...  -  pá 6. června 2008
Drbárna hlásí: Invaze bude pokračovat?  -  út 22. srpna 2006
Seriál "Invaze" neochotně zrušen  -  pá 28. července 2006
"Invaze" dnes na Primě  -  út 11. července 2006

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG