Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Připravte se na Kobayashi Maru

st 29. dubna 2020      autor: omi      přečteno: 1486x      délka: 2 min      komentáře: 37

Kapitánské křesloKdo by neznal Kobayashi Maru? Jde o obávaný závěrečný test na Akademii Hvězdné flotily. Proč obávaný? To asi také víte. Nelze jej porazit. Samozřejmě existují výjimky, ale to jsou ti nejlepší z nejlepších absolventů Akademie, hrdinové, kteří se později ve své kariéře stali věhlasnými kapitány. Většině adeptů stačí si tento test protrpět jednou. Najdou se ale i jedinci, kteří tento test opakovali několikrát. I když ani potom nenašli řešení, podváděli, čímž naprosto popřeli smysl tohoto testu.

Tento test byl již dlouho zamýšlen i do odznáčkové hry. Nedávno mi bylo připomenuto, že byl oznámen již v roce 2013. Letí to jako voda. Po několika nepodařených nápadech byl nakonec odkládán tak dlouho, až jsem se k němu znovu dostal až letos po oznámení závěrečné fáze hry. Nakonec jsem se rozhodl vrátit k původnímu plánu. Ten byl náročný na přípravu, proto trval tak dlouho. Nicméně se snad nakonec podaří, a i když je stále ještě hotový asi na 99 %, tak se na tento nový odznáček můžete těšit již zítra.

Proč takovéto speciální ohlášení nového odznáčku? Protože je to odznáček zvláštní. Půjde o dlouho očekávanou novou barvu, která by mohla některým hráčům pomoci v postupu na další hodnost. Komplikace je v tom, že Kobayashi Maru je neporazitelný test. Je tedy třeba připravit se na to, že tento odznáček nepůjde získat. Bude však vedena statistika, jak si s tímto testem absolventi poradí.

Nečekejte přesnou kopii situací, které jste mohli vidět na stříbrném plátně. I z knih a her je známo, že scénář testu se průběžně mění tak, aby co nejlépe odpovídal aktuální situaci a připravenosti kadetů. Proto naši hrdinové z 24. století nemuseli bojovat s Klingony jako kadeti o století dříve, protože již s nimi byl podepsán mírový pakt. Čekejte tedy originální zápletku s příležitostnými narážkami na vaše předchozí znalosti o tomto testu.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 29. dubna 2020
přečteno: 1486x
komentáře: 37
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zazvonil zvonec a odznáčků je konec  -  ne 5. července 2020
Nápovědy k odznáčku Chakotay – roztříštěný v čase  -  po 1. června 2020
Rozšíření Kobayashi Maru  -  pá 22. května 2020
Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Star Trek se dočká hry ve virtuální realitě [VIDEO]  -  út 14. června 2016
Třetí rozšíření pro Star Trek Online již letos v létě  -  út 10. května 2016
Romulané chtějí obnovit síly v Neutrální zóně  -  pá 19. února 2016
Zahrajte si Star Trek Timelines [VIDEO]  -  čt 28. ledna 2016
Odznáčkový adventní kalendář  -  út 24. listopadu 2015
Hrajte dlouho a blaze  -  st 22. července 2015
Attack Wing: První mise – oprava satelitu  -  út 23. června 2015
Star Trek: Attack Wing  -  ne 14. června 2015
Startrekové hry digitálně [VIDEO]  -  po 11. května 2015
ST: Colonies je otevřen!  -  po 12. ledna 2015
Star Trek: Alien Domain [VIDEO]  -  út 6. ledna 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG