Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Pro lásku Spockovu… [recenze]

pá 7. prosince 2018      autor: omi      přečteno: 1723x      délka: 2 min      komentáře: 1

For the Love of SpockMožná díky poslednímu článku tady, čtenářskému deníku s názvem Star Trek je naděje, na mě padla lehká nostalgie a dostal jsem chuť se konečně podívat na dokument For the Love of Spock, který jsem si pořídil před více než dvěma lety a úspěšně jeho zhlédnutí odkládal. Spock je samozřejmě má oblíbená postava, a jelikož se mi opravdu líbil podobný dokument, Trek Nation o Geneu Roddeneberrym, rozhodl jsem se ono odkládání ukončit a na film se konečně podívat.

Oba dokumenty jsou si podobné v tom, že se zaměřují na legendární osobnost Star Treku. Jsou si též podobné v tom, že za jejich vznikem stojí syn dané osobnosti, konkrétně Rob Roddenberry u Trek Nation a Adam Nimoy u For the Love of Spock. Oba vznikly až po smrti legendy a v obou též najdeme vzpomínky, historické záznamy, rodinné fotografie a rozhovory s přáteli. Přesto na mě oba dokumenty působily docela odlišně.

Trek Nation je pojmutý jako hledání, cesta za poznáním svého otce. Jde hodně do hloubky a odkrývá jak ty dobré, tak i ty špatné stránky. For the Love of Spock je spíše „pouhým“ vzpomínáním. Přišel mi více jednoduchý, nekomplikovaný a nepřinesl pro mě v podstatě žádnou novou informaci. Přesto je jeho stopáž o 23 minut delší než zmíněný Trek Nation. Pokud se chcete o Leonardovi Nimoyovi dozvědět nějaké informace, nejlépe vám v tom pomohou knihy I am not Spock a navazující I am Spock. Stejně jako u filmových dokumentů však budete potřebovat znalost angličtiny.

Přestože se mi Trek Nation líbil více, byl jsem opravdu rád, že jsem si Spocka opět připomněl. Leonard Nimoy byl úžasným člověkem a myslím, že pro něj budu mít i nadále slabost. A protože trailer na dokument najdete v odkázaném článku nahoře, přihodím sem raději jeden svůj oblíbený videoklip, v kterém si pan Nimoy zahrál úplně jinou roli, než z jaké ho známe.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 7. prosince 2018
přečteno: 1723x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Tarantino prý už nemá zájem točit Star Trek  -  st 18. prosince 2019
Pokračování filmů z Kelvinovy časové linie se odkládá  -  st 9. ledna 2019
Chris Pine se do role Kirka nevrátí  -  ne 12. srpna 2018
Star Trek 4 má zřejmě režisérku  -  pá 27. dubna 2018
Paramount pracuje na dalších dvou startrekových filmech  -  čt 26. dubna 2018
Star Trek v Americkém centru  -  st 3. ledna 2018
Tarantinův Star Trek už má scénáristu  -  út 26. prosince 2017
Tarantino chce natočit Star Trek film  -  út 5. prosince 2017
Pro lásku Spocka [VIDEO]  -  po 8. srpna 2016
Star Trek: Axanar opět potřebuje podporu fanoušků  -  čt 23. července 2015
Axanar – scéna z Vulkánu [VIDEO]  -  út 21. července 2015
Star Trek: Renegades – oficiální trailer  -  út 7. dubna 2015
Jak by vypadala původní Enterprise ve filmových záběrech  -  st 11. března 2015
35. výročí startrekových filmů [VIDEO]  -  st 10. prosince 2014
FANDA – upoutávky na filmy  -  út 19. srpna 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG