Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

První Star Trek film mezi hvězdami Paramountu

út 11. května 2010      autor: little borg      přečteno: 3433x      komentáře: 6

Star Trek: Film - obal DVD Už i MagicBox, český distributor filmů studia Paramount Pictures, uznal místo Star Treku na předních místech světové kinematografie. V edici Paramount Stars tak v těchto dnech vychází film Star Trek: The Motion Picture, který měl premiéru už v roce 1979. Snímek v režii Roberta Wise si vysloužil nominace na 3 Oskary - za hudbu, efekty a výpravu. Dvoudiskové DVD koupíte s českými titulky (i u bonusů).

Děj filmu:
Neznámý objekt – mrak neuvěřitelné síly – se nezadržitelně blíží k Zemi. Cestou zničí flotilu klingonských lodí a předvede tak svou ničivou sílu. Hvězdná flotila mobilizuje. Admirál Kirk se znovu ujímá velení na Enterprise, a to i přes velkou nevoli kapitána Deckera, kterému měla být Enterprise svěřena. Na palubu se dostane také Deckerova dávná přítelkyně a láska Illia a konečně vědecký důstojník Spock, který přerušil rituál na Vulkánu a poslechl hlas z vesmíru. Nepřítel se při zkoumání Enterprise zmocní Illiy, která se posléze stane jeho sondou a slouží v komunikaci s posádkou. V'Ger, tak se úkaz jmenuje, hledá svého stvořitele. Nikdo ale netuší, kdo to je a kde by se mohl skrývat. Nepřítel se přitom stále blíží k Zemi...

Tip: FilmCity.cz

Technický popis DVD:

Disk 1

* Film (širokoúhlá verze, rozšířená pro obrazovky 16:9)
* Komentář režiséra Roberta Wise, režiséra zvláštních efektů Douglase Trumbulla, supervizora zvláštních efektů Johna Dykstry, hudebního skladatele Jerryho Goldsmithe a herce Stephena Collinse (Decker)
* Textový komentář spoluautora knihy The Star Trek Encyklopedia Michaela Okudy

Disk 2

* Nové retrospektivní dokumenty, včetně rozhovorů s herci a štábem (Fáze II: Ztracená Enterprise, Odvážná nová Enterprise, Nový směr budoucnosti)
* Teaser
* Trailer
* Nový režisérský trailer
* 8 televizních reklam
* 5 dodaných scén (z verze pro kina z roku 1979)
* 11 vynechaných scén (z televizní verze z roku 1983)
* Archiv storyboardů
* Upoutávka na seriál Star Trek: Enterprise

nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: út 11. května 2010
přečteno: 3433x
komentáře: 6
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG