Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Původní a noví herci Star Treku

so 5. října 2013      autor: Rin      přečteno: 6283x      komentáře: 12

Když v roce 2009 vyšel film Star Trek XI, strhla se divoká debata o hercích, jejich vzhledech a vzájemných podobnostech. Uhura nevypadá jako Uhura, Scotty je víc Scotty, nový Chekov je roztomilejší než starý Chekov a Kirk… no o tom je přímo škoda mluvit! Jak by to ale dopadlo, kdyby se obličeje herců smíchaly? Uživatel Redditu s přezdívkou ThatNordicGuy si vzal tuto myšlenku do hlavy a rozhodl se ji realizovat. Na výsledek se můžete podívat zde:

Kapitán Kirk – William Shatner vs. Chris Pine   Spock – Leonard Nimoy vs. Zachary Quinto
Starý vs. nový KirkWilliam Shatner je jako Jim Kirk nenahraditelný a v myslích mnoha fanoušků jediný pravý. Jakou práci si s výběrem jeho nástupce dali filmoví producenti, když obsadili Chrise Pinea? Jak jsou si tito dva herci podobní ukazuje první mash-up. Starý vs. nový SpockNejen účes, obočí a špičaté uši spojují tyto dva herce. Podobnost mladého Nimoye a Zacharyho Quinta je až obdivuhodná. Těžko říct, kde jeden Spock začíná a druhý končí!
 
Uhura – Nichelle Nichols vs. Zoe Saldana   Leonard McCoy – DeForest Kelley vs. Karl Urban
Stará vs. nová UhuraZa posledních 50 let se změnilo mnohé. Móda a účesy mezi to rozhodně patří. A tak již nemáme Uhuru s objemem vlasů připomínající japonské gejši, ale uhlazenou krásku s vlajícím ohonem. A jak jsou na tom jejich obličeje? Starý vs. nový McCoyV tomto mash-upu jsou velice výrazné rysy „nového Kostry“ v podání novozélandského herce Karla Urbana. Chybí zde totiž charakteristické obočí DeForesta Kelleyho. Oba herci se však svých rolí zhostili s vervou jim vlastní a v roli legendárního doktora zazářili.
 
Sulu – George Takei vs. Jonh Cho   Chekov – Walter Koenig vs. Anton Yelchin
Starý vs. nový SuluVýrazné rysy a mladičká tvář Johna Cho zde převládají nad původním kormidelníkem v podání George Takeie. Pokud se však chce Cho vyrovnat svému předchůdci i na poli popularity mezi diváky, bude se muset ještě hodně snažit. Starý vs. nový ChekovPorovnávat Pavla Andreieviche prvního a druhého je jako porovnávat poupě s rozkvetlým stromem a tento mash-up dal autorovi evidentně zabrat. Vždyť mezi herci, jež postavy ztvárnili, byl v době začátku natáčení desetiletý rozdíl. Zatímco Walterovi Koenigovi bylo na začátku natáčení 30, jeho protějšku bylo pouhých 20 let.
 
Scotty – James Doohan vs. Simon Pegg   Pike – Jeffrey Hunter vs. Bruce Greenwood
Starý vs. nový ScottySimon Pegg pojal roli Scottyho skutečně po svém a dal tak vzniknout ještě komičtější a oblíbenější postavě. Původního Jamese Doohana však je v tomto povedeném mash-upu poznat též. Starý vs. nový PikeBruce Greenwood je herec, který ve svých předchozích rolích často ztvárňoval americké prezidenty. No, charisma na to má! A tak kombinace těchto dvou mužů tvoří celek, který jistě potěší oko nejedné ženy.

Zdroj: http://likes.com/
admirál Rin
autor: Rin
vydáno: so 5. října 2013
přečteno: 6283x
komentáře: 12
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Koledy z budoucnosti  -  pá 18. prosince 2015
Znáte Trekwister? [VIDEO]  -  út 4. února 2014
Raumschiff Edelweiss [VIDEO]  -  po 4. listopadu 2013
Sexidoly ve Star Treku  -  pá 4. října 2013
Ten Star Trek je ale blbost... [VIDEO]  -  pá 21. června 2013
Co kdyby v ST13 byli Borgové?  -  st 12. června 2013
Aprílové žertíky  -  út 2. dubna 2013
William Shatner jako kapitán Kirk při předávání Cen Akademie [VIDEO]  -  po 25. února 2013
Jak jsme volili s Borgskou Iniciativou [VIDEO]  -  st 13. února 2013
George Takei zpívá v reklamě Old Navy [VIDEO]  -  pá 16. listopadu 2012
Klingoni na plážích Číny  -  so 25. srpna 2012
George Takei uklidňuje lidstvo [VIDEO]  -  út 27. září 2011
Originální série válí  -  pá 8. července 2011
Fan tvorba: Star Trek Girl [VIDEO]  -  ne 13. února 2011
Narážka na Novou generaci v Griffinových [VIDEO]  -  so 15. ledna 2011

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG