Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Původní Star Trek je kompletně remasterovaný

st 23. dubna 2008      autor: little borg      přečteno: 6260x      komentáře: 0

remasterovaný Star Trek, epizoda Sedm z Galilea Před 21 měsíci začaly práce na převodu původního seriálu Star Trek s Jamesem T. Kirkem do HD. Tým CBS Digital nyní dokončil remasterování. Obraz prošel vyčištěním, skládala se nová hudba. Posledním, na čem tým pracoval, byly nové efekty pro původně zamýšleny pilot "The Cage" (Klec).

Oficiální prohlášení:

Práce na vizuálních efektech pro remasterovaný seriál CBS - Star Trek - skončily. Poslední scénu, do které jsme dolaďovali efekty, jsme dokončili v pondělí 21. 4. 2008 před půlnocí. Záběr ukazuje hvězdnou loď Enterprise plující do neznáma na konci epizody.

Rádi bychom poděkovali Nielu Wrayovi, Wendy Ruiz, Craigu Weissovi a všem talentovaným umělcům v CBS Digital za jejich těžkou práci a úžasnou oddanost jejich poslání v tomto neuvěřitelném projektu.

Dave Rossi
Mike Okuda
Denise Okuda

Co bude dál?
Přestože už je celý seriál Star Trek remasterovaný, není zatím jasné, kdy si ho vychutnáme kompletně v HD kvalitě. První sezóna ještě vyšla na HD-DVD/DVD hybridních discích. Druhá sezóna ale prozatím vyjde pouze na DVD a další plány CBS zatím tají, včetně termínu uvedení na Blu-ray. Není ani jasné, kdy se tým CBS Digital pustí do převodu další série Star Trek: Nová generace do HD. Některé testy už proběhly, jak jsme informovali už dříve zde. Ale to je zatím vše.

Zdroj: TrekMovie.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 23. dubna 2008
přečteno: 6260x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG