Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Quark a Odo po skončení seriálu

st 26. února 2014      autor: omi      přečteno: 3409x      délka: 4 min      komentáře: 3

Worlds of DS9 3/3Návštěva našich vzácných zahraničních hostů se kvapem blíží. V několika článcích jsme si zrekapitulovali jejich pouť seriálem. Pojďme se nyní podívat i na jejich osudy po jeho skončení. Ty popisuje knižní série Deep Space Nine Relaunch, kterou jsem četl a recenzoval zde na portále před několika lety. Dnes se ale zaměřme jen na dvě postavy, s jejichž představiteli se budeme moci již za několik dnů osobně setkat na CzechTREKu 2014.

Quark

QuarkPo skončení války s Dominionem se situace na stanici Deep Space Nine začala pomalu opět uklidňovat. Novým šéfem bezpečnosti se stala Bajoranka Ro Laren a Quark si ji samozřejmě začal ihned předcházet, aby byl s novým představitelem ostrahy na stanici za dobře. Ro však byla dostatečně informovaná, a tak to Quarkovi nikterak neusnadnila. Při útoku na stanici byla ale zraněna, Quark ji odnesl na ošetřovnu a staral se o ni. Tak se začalo rodit zajímavé nové přátelství, které se postupně utužovalo i vzájemnou spoluprací, například při zneškodnění nebezpečného orionského překupníka. Postupně si Quark začal uvědomovat, že k Ro cítí něco víc než pouhé přátelství.

Když byla obnovena jednání o vstupu Bajoru do Spojené federace planet, Quark i Ro se připravovali na opuštění stanice. Quark by si ve federačním nepeněžním systému velmi těžce vydělával a Ro se strachovala o budoucnost své kariéry, jelikož měla u Hvězdné flotily hned dva velké vroubky. Navzdory tomu však byla Ro znovu přijata do Hvězdné flotily a Quarkovi se příliš nelíbila představa, že by Ro opustil. Přálo mu však štěstí, jeho bratr Nog jej učinil ferengským velvyslancem pro Bajor. Z Quarkova baru se tak stala oficiální ambasáda – výsostné území Ferenginaru, v němž mohl dál obchodovat a vydělávat své milované latinium.

Quark zůstal na stanici Deep Space Nine, až do jejího zničení, jako velvyslanec. Podařilo se mu včas evakuovat. V průběhu výstavby nové stanice přesunul svůj obchod na Bajor a po jejím dokončení se vrátil zpět k ústí červí díry, kde jeho bar dál sloužil jako ambasáda.

Odo

Odo a zakladatelkaNa konci seriálu se Odo vrátil do Velkého článku. Brzy poté poslal na stanici DS9 Jem'Hadara, který nebyl závislý na ketracelu bílém. Jeho misí bylo pozorovat humanoidy v kvadrantu alfa a učit se. Odo doufal, že Jem'Hadar zvládne překonat své naprogramované instinkty bojovníka a stane se více lidským. Dalším jeho posláním bylo dávat pozor na Kiru Nerys.

Odo zůstal v kvadrantu gama dál vyčleněný ze společenství měňavců. Velký článek zůstal vůči jeho návrhům na zklidnění Dominionu netečný. Většinu času proto trávil ve svém humanoidním tvaru. Doslechl se o svaté ženě, která promlouvá o Prorocích a má kontakt s druhem Povznesených, o nichž Dominionu scházely jakékoliv informace. Vydal se ji hledat v přestrojení za Trelianku jménem Wex.

Ukázalo se, že svatou ženou není nikdo jiný než bývalá kai Opaka Sulan. Odo se rozhodl ji a Jakea Siska, který se ztratil v kvadrantu gama při hledání svého otce, doprovodit zpět na stanici Deep Space Nine. Tam Odo zůstal v podobě Wex přibližně měsíc. Před svým odchodem však odhalil Kiře svou pravou identitu.

Jeden z měňavců jménem Indurane (což v bajorštině znamená prastarý) Odovi prozradil, že měňavci byli stvořeni bytostí zvanou Předek jako jedna masa. Proto také žádný měňavec nezabije druhého, protože nemohou mít děti a jako druh by tedy mohli snadno vyhynout. Sto nevyvinutých měňavců, mezi nimiž byl i Odo, bylo vysláno do galaxie proto, aby upoutali pozornost Předka, a přilákali ho zpět k Velkému článku. Měňavci věřili, že se jim to podařilo, ovšem na místě, kam měl Předek dorazit, explodovala nova. Našli tam už pouze pozůstatky obřího měňavce, kterého zabila radiace novy. Možná to byl právě Předek. Většina Velkého článku se na základě této zprávy poddala svému smutku a doslova se rozptýlila do vesmíru.

Odo zbyl jako vůdce Dominionu v podstatě sám. Laas, další ze stovky vypuštěných, se vydal hledat ostatní ztracené, aby je přemluvil k návratu. Kvůli svému uspořádání nebyl Dominion tímto vývojem událostí a touto ztrátou příliš dotčen. Většina jeho členů nikdy měňavce neviděla. Odo nechal uzavřít hranice území, aby zachoval politickou stabilitu oblasti. Postupně se pak snažil ovlivnit jedince Vortů a Jem'Hadarů, aby je transformoval na lepší, mírnější a demokratičtější společnost.


Nezapomeňte, že René Auberjonois přijede v březnu do Prahy na CzechTREK 2014!

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 26. února 2014
přečteno: 3409x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG