Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Raketoplán Discovery vyráží na svůj poslední let - do muzea

st 18. dubna 2012      autor: Kamil Fox Vít      přečteno: 5601x      komentáře: 0

Discovery  - poslední let. Joe Skipper/ReutersAmerický raketoplán Discovery se vydává na poslední cestu. Speciálně upravený Boeing 747 ho včera přepravil z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě do Washingtonu. Tam ho převzalo Muzeum letectví a kosmonautiky jako cenný exemplář.

Podobné cesty čekají ještě raketoplán  Enterprise, ta neskončí v San Francisku, což by bylo hezky smybolické, ale poletí (bude přeletěna) do New Yorku. Endeavour zamíří do Los Angeles a Atlantis zůstává na Floridě v Kennedyho vesmírném středisku.

Více naleznete v originálním článku na stránkách Českého rozhlasu.

Oficiální fotografie cesty raketoplánu Discovery naleznete na Flickru.

Zdroj: zpravy.rozhlas.cz
kapitán flotily Kamil Fox Vít
autor: Kamil Fox Vít
vydáno: st 18. dubna 2012
přečteno: 5601x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG