Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Restaurovaný raketoplán Galileo bude k vidění v Texasu

po 24. června 2013      autor: axiom      přečteno: 4063x      komentáře: 3

Galileo 7Jak již zde bylo před časem uvedeno, rozhodli se startrekoví fanoušci zrekonstruovat raketoplán Galileo, který je trekkies znám ze stejnojmenné epizody Originální série. Jeho obnova bude dokončena letos v létě a tento „stroj“ bude trvale umístěn v Houstonu v Texasu. Stane se zde součástí stálé expozice v turistické atrakci nazvané Vesmírné centrum (Space Center) Houston.

Galileo v dílnáchFanoušek a sběratel Adam Schneider sice napřed Galilea koupil a pustil se do jeho obnovy, hned poté však pro něho začal hledat nový domov, ve kterém by jej po ukončení prací umístil. „Začali jsme jednat s Adamem poměrně brzy,“ řekl mluvčí Space Center Houston Jack Moore. „Volal nám a měl zájem o vystavení Galilea v našem centru. My jsme se zase zajímali, v jakém je stavu a chtěli jsme se dozvědět více o celém projektu. Všichni jsme se sešli, ukázali jsme Adamovi prostory Space Center Houston, a vzali ho také do Johnson Space Center. Adam konstatoval, že to jsou ta pravá místa pro propagaci letů člověka do vesmíru, což bylo opravdu perfektní.“

Galileo v seriáluGalileo bude vystaven v části Space Center Houston nazvané Zero-G Diner. „Galileo se zde bude velmi dobře hodit, protože skvěle zapadá do profilu zdejších aktivit,“ řekl Moore. „Pořádáme zde různé show, takže jej instalujeme do prostředí už tak dost nabitého atmosférou plnou energie. A je to vlastně vymyšlená věc, tím se především odlišuje od našich expozic v muzeích a galeriích, v nichž máme instalována skutečná provozuschopná zařízení.“

Expozici s Galileem bude možno navštívit po dokončení rekonstrukce a po její instalaci ve Space Center Houston. Očekává se, že by k tomu mohlo dojít už na konci léta.

Podrobnosti o probíhající obnově lze nalézt na facebookové stránce, která se postupu těchto prací věnuje.

Zdroj: Trektoday.com
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: po 24. června 2013
přečteno: 4063x
komentáře: 3
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Popravčí Kodos: banalita zla  -  po 29. února 2016
Retro: Místo přidělení: Země (Assignment: Earth)  -  čt 25. února 2016
Retro: Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe  -  čt 8. října 2015
Podívejte se, jak by TOS vypadala v širokoúhlém formátu  -  pá 12. září 2014
Retro: Trable s tribbly (The Trouble with Tribbles)  -  čt 15. května 2014
Retro: Past na muže (The Man Trap)  -  čt 1. května 2014
Retro: Klec (The Cage)  -  čt 17. dubna 2014
V pátek vychází Zkouška ohněm – Spock  -  st 16. dubna 2014
Enterprise se přesune na nové místo  -  út 8. dubna 2014
Retro: Příchuť zkázy  -  čt 20. února 2014
Retro: Návnada (Catspaw)  -  čt 14. listopadu 2013
Star Trek výročí na vlnách rozhlasu  -  so 21. září 2013
Před 47 lety...  -  ne 8. září 2013
Retro: Poslední bojiště  -  čt 29. srpna 2013
Star Trek originální série - počátky  -  út 16. července 2013

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG