Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozhovor s Camille Saviolou alias kai Opakou

st 23. července 2014      autor: omi      přečteno: 3205x      délka: 5 min      komentáře: 0

Kai OpakaCamille Saviola si zahrála v několika filmech Woodyho Allena a čeští diváci ji mohou znát i z pátého dílu seriálu Přátelé, kde ztvárnila protivnou ženskou v prádelně, ale pro trekkies je tahle čiperná dáma známa především jako kai Opaka ze seriálu Star Trek: Deep Space Nine přestože si zahrála pouze ve čtyřech epizodách. Camille Saviola se má tento měsíc zúčastnit jako host setkání fanoušků v Las Vegas a u této příležitosti s ní server startrek.com udělal interview.

Jak jste se dostala k roli kai Opaky v pilotu DS9?

SAVIOLA: Na casting této role pozvali snad všechny ženské. Pamatuji si, že jsem vešla do budovy castingu ve studiu Paramount a viděla všechny, které se o tu roli ucházely. Junie Lowry-Johnson, která mě vždycky podporovala, řekla, že by na tu roli zkusila mě. Snažila jsem se do toho vžít, ještě než jsem vstoupila do místnosti. Bylo to opravdu zvláštní, protože jsem četla scénu s přízraky (Pah-wraits) a celá místnost se proměnila. Tu roli jsem dostala. Navlékli mě do tří vrstev hrubé látky a nandali mi dvoje boty. Jedny byly takové taneční piškoty na zavazování a druhé sandály, které jsem obula na ty první. Bylo to hrozně nepříjemné, ale byla to sranda, užila jsem si to.

Co si pamatujete ze samotného natáčení?

SAVIOLA: Pamatuji se, jak zajímavé bylo natáčet některé scény. V jedné jdu dolů po točitém schodišti, ale po odklíčování zeleného pozadí a přidání efektů jsem sestupovala skrz vodu. Nebo když jsem otevřela schránu orbu, nic tam nebylo, tak jsem si musela všechno představovat. Bylo zajímavé potom vidět epizodu a jak všechny věci přivedli post-produkcí k životu.

Věděla jste, že se bude postava Opaky dál objevovat? Že zemře a přesto se vrátí? Jak jste si další scénu užívala?

SAVIOLA: Nepamatuji se. Ona se vrátila, ale vlastně ne tak úplně. A ne tak často, jak jsem si myslela. První epizody mě moc bavily, práce s Averym a Nanou. Ale mám veselou historku. Šla jsem s kamarádkou do kina. Zrovna jsem si koupila pití a popcorn a čekala jsem na ni, když ke mě přišel jeden z producentů Star Treku – nepamatuji se který – a říká „Ahoj Camille, v další epizodě tě zabijou.“ Stála jsem tam jako opařená. Myslela jsem si, že mám skutečnou roli. Byla jsem z toho mimo. Na film jsem šla, ale nemůžu vám říct, co se dělo na plátně. Jsem herečka. Ty dvě hodiny jsem tomu pořád nemohla uvěřit, protože jste vděční za práci, která je dobře placená… ale zjistíte, že práce přicházejí a odcházejí.

​Jak vzpomínáte na scénu, kde jste zemřela?

Kai Opaka a kapitán SiskoSAVIOLA: Bylo to tak emocionální… tak emocionální být ponechaná na planetě. Ztroskotání se mi líbilo. Měla jsem misi ukončit ta staletí válek, při kterých se lidé zabíjí a pak znovu ožijí. Byla to metafora. Ve skutečnosti se to bohužel neděje. Když vás zabijí, jste mrtví. Bylo to ale úžasné natáčení a existuje jeden záběr, ve kterém Avery říká „Vyrazíme asi za hodinu…“ Já se na něj podívám, pak se mrknu na svoje imaginární hodinky a odpovím „Mám už asi jen 15 minut, takže…“ Bylo to fajn a Avery dostal záchvat smíchu. Nicméně se mě snažili pár sekund oživovat, ale bylo po mně. A Bashir mi kopnul štěrk do očí. Takže jsem mrtvá a oni mě tam nechají s poznámkou „Kdyby se nám někdy podařilo najít způsob…“ Nechají tomu otevřený konec. Kdyby mě někdy v budoucnu potřebovali, stačilo by vymyslet šikovný scénář.

Ale Nana a já máme úžasnou scénu, hodně emotivní moment mezi námi, jelikož jsem byla její rádce. Co se mi na Opace líbilo, že byla silnou ženou a to se zřejmě stává pouze ve vesmíru. Měla důstojnost a taky špetku humoru až do samého konce. Bylo by fajn vidět, kam by se její postava posunula, ale nahradili jí kai Winn. Vždycky je zajímavější vidět víc zla. Vždycky jsem si říkala, že by bylo zajímavé svézt dvě kai dohromady, napsat nějakou epizodu o jejich společné minulosti, o něčem špatném, co se mezi nimi přihodilo – převzetí moci, revoluce – ale nestalo se. Je to už dávno. Ale objevila jsem se po své smrti ještě dvakrát a v epizodě Kolaborant (DS9 2x24) jsem zjistila, že jsem měla syna. To bylo pěkné. Kdo to mohl vědět?

Za pár týdnů budete na Creation Entertainment’s Official Star Trek Convention. Co pro vás znamená, že jste zanechala takový dojem, že fanoušci chtějí slyšet vaše příhody, nechat si vás podepsat a vyfotit se s vámi?

SAVIOLA: Je to paráda. Když kontaktovali mé agenty, říkala jsem si „Vážně? Myslela jsem si, že už to je pryč.“ Dostala jsem dopisy od fanoušků, kde se mě ptali, proč jsem byla jen v pár epizodách a jestli v tom byla neshoda ohledně smlouvy. Když mě pozvali na con, koukala jsem jak z jara. Ale asi jsem se fanouškům neokoukala a pro startrekové fanoušky není žádný detail příliš nepatrný, žádná postava příliš malá. Opaka byla svým způsobem hodně záhadná. To, že mají zájem, je skvělé. Setkám se s fanoušky, dám si nějaké jídlo a zúčastním se panelů. Taky si trochu vydělám. Bude to sranda, těším se na to.

Co vás poslední dobou zaměstnává?

SAVIOLA: Režírovala jsem one-woman hru, která právě skončila. Jmenovalo se to Random Acts (Náhodné skutky) a bude se hrát znovu na festivalu v říjnu. V jádru jsem starý hipík, takže sociální problémy a politika mě zajímají. Podívejte se na moje role: hrála jsem Nejvyšší soud a právníky. Dělala jsem čtení úžasné hry, komedie nazvané What Would Nora Say? (Co by tomu řekla Nora?). Nora představuje Noru Ephronovou. Hodně skládám muziku a za pár měsíců budu dělat kabaretní představení v New Yorku.

Taky jste dokončila film s názvem Hotel Arthrida, že? – (film se ve skutečnosti jmenuje Silent but Deadly, pozn. redakce)

SAVIOLA: Ano, to je se spoustou šílených lidí. Hraje tam můj kamarád Rip Taylor. Také Lee Meriwether, John Tartaglia a Dawn Wells. Je to o pár starých lidí, kteří jsou z ničeho nic zabíjeni. Je to komedie.

Zdroj: startrek.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 23. července 2014
přečteno: 3205x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG