Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozhovor s Janou Krčmářovou - 2. část

st 27. července 2011      autor: omi      přečteno: 4927x      délka: 5 min      komentáře: 1

Xyll na oslavě 15. let CZ Kontinua V minulé části rozhovoru s Janou, neboli Xyll, jsme si povídali o ní. O tom, jak se dostala ke sci-fi, ke Star Treku, do fanklubu CZ Kontinuum, jak se stala jednou z jeho šéfů a co vlastně fanouškům klubu přináší. Dnes se Jana rozpovídá o Trekfestu a o tom, jaké to je mu šéfovat a jak si ho letos a v minulých letech fanoušci užívají. Přeji Vám příjemné čtení.

Přečtěte si 1. část rozhovoru s Janou

2. část - Trekfest

Tys začala mluvit o Trekfestu, to je dobře. Letos jsi byla šéfem linie Trekfestu. Jak ses k tomu vlastně dostala? Šéfem klubu, vedoucí linie...

Vlastně úplně stejně jako k šéfování klubu. A byla jsem šéfem linie už minulý rok.

Nikdo to nechtěl dělat a tys nechtěla aby to skončilo?

Přesně. Tedy on by se možná někdo našel, ale já už byla předminulý rok zástupcem a Kája (vedoucí linie) přišel s tím, že už na organizaci nemá čas a jestli to vezmu za něj. Původně se na Trekfestu nechtěl podílet vůbec, ale nakonec skončil jako zástupce Trekfestu. Takže jsme si vlastně jenom vyměnili role. Já jsem na něm krásně pozorovala, jak se organizace v únoru vzdal a oddechl si s tím, že už nemusí jezdit do Chotěboře, vůbec žádný FFka, a tak. Pomalu se ovšem projevoval stesk a on se začal vyptávat a nakonec se rozhodl, že pojede a bude alespoň zástupcem linie. Myslím, že to zná mnoho z nás. Je těžké s touhle komunitou prostě skončit. A Kája se teď může věnovat víc rodině a přitom zůstal s námi - fanoušky. Organizování zase tolik času nezabírá, jde spíš o nervy. A také mne to baví a jak jsem již řekla, když dělám něco, co mám ráda, za práci to nepokládám. Musíte přibližně půlrok udržovat živou komunikaci s Václavem Pravdou (hlavní organizátor FF) s nímž jako vedoucí řešíte veškeré technické věci ohledně vaší linie. Ovšem zde musím říct, že tato komunikace prozatím vždy probíhala velice konstruktivně a vše bylo v pohodě. Potom také vymýšlím celou koncepci Trekfestu s čímž mi ovšem pomáhají i ostatní z týmu. Sejdeme se, dáme dohromady nápady a vybereme téma. To obnáší i vymyšlení velkých večerních pořadů, jako byl letos „Ples Akademie“ a „Slavnostní udílení cen EyTý“. Poté obešlu přednášející s dotazem, zda si chtějí udělat na Trekfestu přednášku. A sestavím kompletní program. Samozřejmě dávám i výzvy na známé servery. Takže šanci k účasti na programu má opravdu každý. Kája se letos rozhodl, že se znovu ujme organizace EyTý. S čímž měl práce až nad hlavu, ale já ho varovala, takže když potom začal trochu nadávat, nebylo mu to nic platné, protože do toho skočil sám. (smích) Nutno podotknout, že letos se EyTý nadmíru povedlo, takže Kája může být spokojen.

Když by ses podívala na fanoušky na Trekfestu, jak bys to porovnala s předchozími ročníky? Kolik jich tam bylo, jak se účastnili programu, jak se jim to líbilo a tak.

My jako tým jsme před čtyřmi lety udělali obrovskou změnu. Zrodil se Trekfest, Star Trek linie se úplně proměnila, dřív to byly převážně přednášky a promítání, my jsme z toho udělali, dalo by se říct, interaktivní program. Který samozřejmě obsahuje přednášky i promítání, ale večery jsou všechny ve znamení zábavné interaktivní akce. Měli jsme již Hawai párty, slavnostní udílení cen EyTý v kině, casino Risa, Infantilní diskotéku, Sci-fi párty, prostě vždy je nějaký velký program, na jehož organizaci se účastní celý tým. Což svého času čítalo myslím okolo dvaceti lidí. Také jsme si vyzkoušeli spolupráci s ostatními liniemi (Stargate a Star Wars), což je také nový prvek. A z reakcí bylo vidět, že se lidem takováhle zábava moc líbí. Musím říct, že mne samotnou překvapilo, jak moc byli nadšení. Účast mnohdy předčila očekávání. Z toho je vidět, že jsme se vydali správným směrem, a i když letos byly takto velké večerní pořady jen dva, dle ohlasů byla na straně účastníků spokojenost. Ostatně, právě o tom, jak se všem program líbil a co říkají Trekfestu jsme se bavili poslední den. A odezva byla kladná, mimochodem děkuji za zajímavé podměty do budoucna. Shrnuto a podtrženo, když nás v pět ráno vyhazovala obsluha s tím, že jsme poslední, bylo všem líto, že Trekfest již skončil.

Co se týče počtu fanoušků, jsou to takové stálice. Ovšem vždy se objeví pár nových tváří, které většinou zůstanou, což mám radost. Nevypadá to, že by byl nějaký útlum. V roce 2009 šel do kin nový film. Očekával se tedy větší zájem fanoušků, který částečně nastal. I když nebyl to nějaký hromadný úprk. Mně přijde, že co se týče trekkies jsme svědky mírného nárůstu, i když na venek to vypadá spíše na stagnaci. Star Trek linie měla návštěvnost průměrně asi padesát lidí na přednášku, což je dobré. A to samozřejmě nepočítám večerní programy.

Takže na příští rok se plánuje...

Ještě jsme se o tom nebavili. Někteří lidé se mě na konci ptali, jestli budu dělat Trekfest příští rok. Říkala jsem: "Rok je dlouhá doba, zatím by mi nevadilo ho dělat, ale nevím, co bude."

V posledním díle se Jana rozpovídá o fanoušcích, FAN BASE a o návštěvě Kate Mulgrew.

admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: st 27. července 2011
přečteno: 4927x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG