Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozhovor s Nanou Visitor

čt 18. října 2012      autor: omi      přečteno: 4911x      komentáře: 0

Nana VisitorTento víkend se koná velký con Destination: Star Trek London, kterého se zúčastní i spousta herců. Mezi nimi je i Nana Visitor, která byla hostem na posledním CzechTREKu. Jelikož se zároveň blíží i 20. výročí seriálu Star Trek: Deep Space 9, v kterém Nana ztvárnila roli Kiry Nerys, požádal server TrekCore Nanu o rozhovor. Pro české fanoušky není překvapení, že Nana byla velice příjemná a zároveň upřímná. Přinášíme Vám výtah z tohoto exkluzivního rozhovoru.

Role Kiry Nerys byla od začátku napsána jako role agresivní a nábožensky založené bajoranky, a tak k ní Nana přistupovala už od konkurzu. Nečekala na pokyn od producentů a konkurz rovnou začala sama. Pozvali si ji znovu a chtěli aby byla opět stejně svérázná. Nana si pamatuje, že si na ten konkurz pořídila vojenské boty a jakmile si je obula, byla Kirou. Producentům se moc líbilo, jak je Nana svérázná, ale báli se, že právě kvůli tomu by s ní mohla být těžká práce.

Intendant KiraK otázce na účesy, které Kira měnila každou sezónu Nana přiznává, že je to její vina. Nedokáže nosit delší dobu stejný účes. Přešla z dlouhých černých vlasů na krátké blond. Krátké vlasy v první sezóně seriálu jí velmi vyhovovaly, naopak nejvíc nesnášela, když se ji snažili zženštit a ve čtvrté sezóně musela nosit navlněné vlasy. Nejvíce jí asi vyhovoval konec seriálu, kdy nosila ve vlasech zapletený drobný copánek. To jí přišlo asi nejvíc bajorské.

Nana má velmi ráda ostatní herce ze seriálu. Se Siddigem El Fadilem mají šestnáctiletého syna, který je Siddigovi hodně podobný. Díky tomu, že se se Siddigem při natáčení tak sblížili se Nana ani nebránila romantickému sblížení Oda a Kiry. Zejména proto, že si s Reném Auberjonois velmi rozumí i v osobním životě. S oběma se chystá v Londýně vidět. Jinak ovšem vztahy herců nejsou takové, jako například mezi herci z Nové generace, zejména proto, že bydlí dál od sebe a nevídají se tak často.

Nana Visitor jako Kira NerysOtázkou ohledně potenciálu Deep Space 9 pro filmové plátno Nana reagovala, že by jejich film byl rozhodně skvělý, hlavně kvůli všem úžasným hercům, kteří v seriálu hráli a na filmovém plátně by byli ještě lepší. Neví, proč nedostali filmovou příležitost, ale pravděpodobně to bylo tím, že ne všichni fanoušci jejich seriál přijali. Přeci jen to byl trochu temnější Star Trek, než na který byli zvyklí. Přesto si však myslí, že Deep Space 9 má trvající charakter, že i po desetiletích má a bude mít lidem co říct.

Celý rozhovor si můžete přečíst v originále na serveru TrekCore.

 

CzechTREK

Zdroj: trekcore.com
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: čt 18. října 2012
přečteno: 4911x
komentáře: 0
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG