Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rozloučení se Spockem v Teorii velkého třesku

čt 19. listopadu 2015      autor: tzcomics      přečteno: 2594x      délka: 2 min      komentáře: 16

Adam NimoyTi, kdo pravidelně sledují seriál Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory), vědí, že jedna z ústředních postav je velkým fanouškem vědeckého důstojníka Spocka. A není jím nikdo jiný než sám Sheldon. Díky tomuto podivínskému vědátorovi tak napříč celým seriálem zaznělo hned několik narážek nejen na zelenokrevného Vulkánce, ale především na samotného představitele Leonarda Nimoye.  

Proto se mnozí diváci divili, proč tvůrci prostřednictvím Sheldona nijak nereagovali na Nimoyovo úmrtí z počátku letošního roku a neukázali, jaký dopad to na něj mělo. Důvod byl ovšem pochopitelný. Jen pár měsíců před tím umřela představitelka Howardovy matky (kterou jsme v seriálu nikdy neviděli, pouze slyšeli) a seriálové postavy i samotní herečtí kolegové právě uctívali její památku.

Na Nimoye se ovšem nezapomnělo. Naopak, v nedávné epizodě nazvané The Spock Resonance (9x07) přichází Sheldona navštívit samotný Leonardův syn, Adam. Ten ještě před smrtí svého otce začal natáčet dokument For the Love of Spock, a právě s tímto svým projektem přichází i do bytu nám dobře známého pošuka. A jak samotná epizoda dopadla? 

Osobně jsem očekával, že nám Adam o svém dokumentu něco řekne a že se mu bude věnovat převážná část epizody. Bohužel. Sám Adam moc prostoru a především textu nedostal a o samotném natáčecím projektu se mnoho nedovíme (otázkou ale je, zda se mělo přímo jednat o jeho již zmíněný dokument, nebo jen nějaký fiktivní pro účely seriálu). Přednost holt dostaly opět romantické vztahy, které v posledních sezónách odsunují geekovská témata na druhou kolej. 

Největším prohřeškem epizody ale nakonec zůstává, že ani o samotném Leonardu Nimoyovi toho zde příliš nepadne – a přitom se přímo vybízí, aby o něm jeho syn řekl nějakou historku/zajímavost. Suma sumárum se dočkáme jen připomínky, že Sheldon dostal podepsaný ubrousek, pár zmínek o vlivu Spocka na Sheldonovu emocionální odtažitost a poučení, že bychom se měli více zajímat o lidi živé než ty fiktivní. Jako uctění památky osobnosti, která měla na vývoj hlavního hrdiny velký vliv, je to poměrně málo. 

kapitán flotily tzcomics
autor: tzcomics
vydáno: čt 19. listopadu 2015
přečteno: 2594x
komentáře: 16
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG