Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Rudolfinum se rozeznělo melodiemi Star Treku

so 5. listopadu 2016      autor: pcermis      přečteno: 2771x      délka: 2 min      komentáře: 8

Star Trek letos oslavil 50leté výročí a festival Film Music Prague pojal oslavu opravdu velkolepě. Již po několikáté připravil galakoncert s filmovou hudbou, ovšem téma pro koncert konaný 2. 11. 2016 bylo ryze slavnostní a pro potěchu všech trekkies – jednalo se právě o Star Trek. O ztvárnění se postarala Filmová filharmonie, což je profesionální hudební těleso čítající více jak 60 hlav, složené ze studentů středních a vysokých hudebních škol, ale také mladých profesionálních hudebníků. Doprovod měl na starosti chlapecký sbor Pueri Gaudentes, který vznikl jako odpověď na velký zájem chlapců o sborový zpěv. Sbor loni oslavil již 25 let své existence a na jeho kvalitě to bylo znát. Punc absolutní profesionality dodal dirigent asijského původu Chuhei Iwasaki, který v letech 2007 až 2013 studoval na Pražské konzervatoři, kde dnes působí jako pedagog.

Absolutní nádhera byl videomapping, který úžasný hudební zážitek povýšil na audiovizuální orgie – dokresloval dění startrekovými symboly, situacemi či scénkami a již tak spokojené diváky dostal vyloženě do varu.

Videomapping1 Videomapping

Zdroj: Film Music Prague (official)

Během večera zazněly písně z celé 50leté tvorby, jediné co chybělo byla hudba ze seriálu Enterprise, což bylo fanoušky záhy odpuštěno při poslechu evropská premiéry hudby z nejnovějšího filmu Star Trek: Do neznáma.

Celkově zaznělo čtrnáct písní, z kterých místy šel mráz po zádech a člověk měl až husinu. Na mě nejvíce zapůsobily písně z prvního filmu, song, který hrál Picard na flétnu v epizodě TNG Vnitřní světlo a hlavně píseň z Prvního kontaktu. Na konci představení následoval velmi bouřlivý a intenzivní potlesk ve stoje, za který jsme se dočkali přídavku v podobě úvodní znělky TOS, kterou společně s filharmonií přednesla sopranistka Christina Johnston. Aplaus sklidili také bubeníci, kteří se s diváky rozloučili klasickým vulkánským pozdravem.

Akci jsem si neskutečně užil a byla to více než důstojná oslava milníku našeho milovaného fenoménu zvaný Star Trek.

Zde je možno se podívat na reportáž České Televize.

admirál pcermis
autor: pcermis
vydáno: so 5. listopadu 2016
přečteno: 2771x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG