Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Shatner a Wheaton o sondě Curiosity

so 4. srpna 2012      autor: Hypospray      přečteno: 4162x      komentáře: 1

Shatner a Wheaton - Nasa videa o sondě Curiosity na MarsuWilliam Shatner (James Kirk) a Wil Wheaton (Wesley Crusher) přijali nabídku od společnosti Nasa a zhostili se roli vypravěčů krátkých dokumentů o poslední meziplanetární misi - misi na Mars. Videa jsou plná počítačové grafiky, dozvíte se v nich něco o kuriozitách sondy a také jak by měl probíhat hladký sestup a samotné přistání na "rudé planetě". Sonda Curiosity byla vypuštěna v listopadu 2011, nyní se blíží k Marsu, v pondělí by měla dorazit k cíli. Sonda bude mít pouhých sedm minut na zpomalení z rychlosti skoro 21 000 km/h až na hladké přistání. Samotné přistání je sled složitých sekvencí a v NASA je popisováno jako "7 minut hrůzy", protože jakýkoliv chybný krok může znamenat fatální neúspěch celé mise.

Video se Shatnerem najdete zde a Wheatonem zde.

Brzy uvidíme, zda Curiosity naváže na úspěšné mise robotů Spirit a Opportunity. Na dálku samozřejmě fandíme!

Související článek na toto téma je k přečtení např. na serveru Tyden.cz.

Zdroj: http://www.trektoday.com
admirál Hypospray
autor: Hypospray
vydáno: so 4. srpna 2012
přečteno: 4162x
komentáře: 1
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG