Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Soutěž – Holodoktor fotografuje makrosvět

pá 29. listopadu 2013      autor: omi      přečteno: 3769x      komentáře: 4

Odznáček - Holodoktor - fotografuje makroBlížící se mrazivé počasí přímo volá po nějaké domácí aktivitě. Proto jsme se rozhodli vyhlásit další fotografickou soutěž. Tentokrát nebudete muset nikam ven, měli byste si vystačit s tím, co máte doma. Jelikož se technologie neustále vyvíjí, zaměříme se tentokrát na speciální fotografickou techniku. Téma této soutěže je:

Star Trek jako makrofotografie

Makrofotografie znamená focení objektů hodně zblízka. Na makrofotografii jsou vidět detaily, které z běžné vzdálenosti nejsou lidským okem rozpoznatelné. Fotí se tedy většinou z 5 až 15 centimetrové vzdálenosti. Většina kompaktních fotoaparátů a chytrých telefonů umožňuje při focení nastavení Makro režimu, zrcadlovky pak využívají speciálních objektivů. Na vaší fotografii musí být rozpoznatelně zobrazen startrekový objekt, který je vidět na první pohled. Nikoliv nápisy, neidentifikovatelný detail, nebo objekty, které je nutné hledat – takové nebudou uznány.

Jak se zúčastnit

Samotnou fotografii přiložte do žádosti o fialový odznáček Holodoktor – fotografuje makro. Na fotografii můžete aplikovat filtry (například v různých aplikacích chytrých telefonů). Fotografii můžete oříznout tak, aby byla co nejlepší. Je však zakázáno dělat koláže, retuše, fotomontáže, či přidávat texty, rámečky a doplňující grafiku v grafických editorech. Do žádosti napište o jaký objekt se jedná a jakou má skutečnou fyzickou velikost.

Zároveň prosíme, abyste, pokud to je možné, nevkládali zbytečně veliké fotografie. Jelikož se může jednat o momentky, doporučujeme velikost fotografie upravit na rozměr 800x600 pixelů. Pokud však neumíte soubor obrázku zmenšit, rozhodně se nenechte odradit a přiložte fotografii tak, jak ji vyfotíte.

Termín

Uzávěrka soutěže je v úterý 31. prosince 2013.

O co se soutěží?

Odznáček - Holodoktor - fotografuje makroSoutěž je vyhlášena pod záštitou odznáčků zde na portále, nečekejte proto žádné hodnotné ceny. Všichni účastníci soutěže obdrží do svého profilu odznáček a autor nejlepší fotografie získá kromě uspokojujícího pocitu vítězství také unikátní verzi tohoto odznáčku v barvách do zlata raženého latinia. Z výběru nejzajímavějších fotografií soutěže bude vytvořen článek zde na portále.

Jak se bude hodnotit?

Fotografie budou hodnotit redaktoři portálu. Nejdůležitější bude první dojem fotografie. Rozhodovat se bude podle toho, jak dokáže fotografie zaujmout (obsahem, barevností, tónem, apod.) a jak bude evokovat redakci zadaná témata.

Ještě něco navíc?

Odznáček - Holodoktor - vášnivý fotografPřipomínáme, že za odznáčky Holodoktora je možné získat i odznáček kolekce Holodoktor – vášnivý fotograf. Ten můžete získat za účast ve třech takovýchto fotografických soutěžích. Další soutěže samozřejmě plánujeme.

Závěrečná ustanovení

Pokud máte jakékoliv dotazy ohledně podmínek soutěže, neváhejte se na nás obrátit na e-mailovou adresu specialista(zavináč)trekkies(tečka)cz nebo v komentářích pod tímto článkem.

Jelikož jsme již několikrát narazili v komunikaci s hráči na problémy, které postupně znechucovaly hru oběma stranám, jsme preventivně nuceni vyhlásit i následující ustanovení:

  • Vyhlašovatel si vyhrazuje právo na změnu podmínek soutěže.
  • Vyhlašovatel si vyhrazuje právo na vyloučení hráče ze soutěže.
  • Vyhlašovatel si vyhrazuje právo soutěž zrušit.

Inspirace

Pokud nemáte dostatek vlastních nápadů, můžete se zkusit inspirovat od vítězů z již proběhlých fotografických soutěží:

Nově vyhlášené odznáčky:

Počet odznáčků: 1

Holodoktor - fotografuje makro Holodoktor - fotografuje makro
Obtížnost: 1

Fotíte stejně rádi jako Holodoktor z Voyageru? Pak je pro Vás tato soutěž naprosto ideální. Jednoduše pořiďte fotografii na téma "Star Trek jako makrofotografie" a svou fotografii přiložte k žádosti o odznáček. V žádosti prosím napište o jaký objekt se jedná a jaká je jeho přibližná fyzická velikost. Prosíme nevkládejte zbytečně veliké fotografie, velikost 800x600 px by měla určitě stačit.
Kompletní pravidla soutěže naleznete v tomto článku.
O odznáček je možné žádat do úterý 31. prosince 2013.
admirál flotily omi
autor: omi
vydáno: pá 29. listopadu 2013
přečteno: 3769x
komentáře: 4
Facebook Twitter Google+

Související články:

Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Soutěž – Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 30. ledna 2020
Odznáčky na Festivalu fantazie 2018  -  st 30. května 2018
Odznáčkový výlet do Zruče – dodatek  -  čt 15. září 2016
Odznáčkový výlet do Zruče nad Sázavou  -  út 6. září 2016
Nový holoromán a záložky  -  pá 8. dubna 2016
Prosincové odznáčkování  -  čt 31. prosince 2015
Vylepšené testování na portále + trocha statistik  -  čt 10. prosince 2015
Odznáčky a 10. výročí portálu  -  po 13. července 2015
5. odznáčkový sraz – výlet na Andrlův Chlum  -  út 14. dubna 2015
Fialový odznáček Výstup – 4. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 3. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 2. část  -  út 17. června 2014
Fialový odznáček Výstup – 1. část  -  út 17. června 2014
Odznáčkový sraz již v sobotu  -  út 10. června 2014

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG