Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Attack Wing

ne 14. června 2015      autor: Novalis      přečteno: 2684x      délka: 2 min      komentáře: 8

STAWQapla', válečníci! Dostal jsem hru ze světa Star Treku, deskovou hru Star Trek: Attack Wing, a rád bych se s vámi podělil o pár informací. Je to klasická deskovka, ve které může hra trvat od 20 minut po několik hodin, což je závislé zejména na počtu lodí. Tento starter set vám nabídne základní lodě, na kterých si uvědomíte, zda chcete stavět flotily, nebo vám stačí občasná výměna názorů v podobě torpéd. S touto sadou můžete hrát za Federaci (USS Enterprise-D), nebo za Romulany a Klingony. Tyto výchozí lodě vždy poslouží jako základní stavební kámen každé flotily nadšenců.

staw playHra je klasická deskovka pro více hráčů, můžete ale hrát i sami proti sobě, kostky vás občas potrápí víc než promyšlené tahy Romulanů. Ve hře najdete plno známých lodí. Jako vždy zde máte několik stran, které proti sobě buď jen bojují, anebo plní mise – obsazení planety, oprava satelitu a podobné. Do hry už byla vydána spousta vln, které hru rozšiřují. Kromě lodí jsou ke každé lodi přiřazeni jak velitelé, tak i její upgrady, občas se dá namíchat pěkné kombo. Hra se hraje tak, že na určený počet bodů přichystáte loď s doplňky a postavíte se nepříteli. Díky hodům kostek se hodně rychle mění vaše plány, ne vždy zníčíte nepřátelské štíty po pár výstřelech. Později tuto hru rozepíšu a dám i dostatek fotek. Celkově ji doporučuji nejen skalním fanouškům, ale všem, které baví svět Star Treku. Je to milé zpříjemnění a navození atmosféry během jeho sledování – třeba jako to mám nyní já s Novou generací na Fandovi :-)

Hra má i své zápory – miniatury nejsou zrovna namalované profíkem a tisk karet je podle mě nekvalitní. I přes všechny nedostatky je hra zábavná, zvláště tím, že vás nutí přemýšlet, zda kdybyste si koupili rozšíření lodě a byla tam dobrá karta, jestli byste z toho udělali nebezpečnou posádku na již existující lodi :-)

Qapla'!

praporčík Novalis
autor: Novalis
vydáno: ne 14. června 2015
přečteno: 2684x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Zazvonil zvonec a odznáčků je konec  -  ne 5. července 2020
Nápovědy k odznáčku Chakotay – roztříštěný v čase  -  po 1. června 2020
Rozšíření Kobayashi Maru  -  pá 22. května 2020
Výsledky soutěže Holodoktor fotografuje talisman  -  čt 21. května 2020
Připravte se na Kobayashi Maru  -  st 29. dubna 2020
Star Trek se dočká hry ve virtuální realitě [VIDEO]  -  út 14. června 2016
Třetí rozšíření pro Star Trek Online již letos v létě  -  út 10. května 2016
Romulané chtějí obnovit síly v Neutrální zóně  -  pá 19. února 2016
Zahrajte si Star Trek Timelines [VIDEO]  -  čt 28. ledna 2016
Odznáčkový adventní kalendář  -  út 24. listopadu 2015
Hrajte dlouho a blaze  -  st 22. července 2015
Attack Wing: První mise – oprava satelitu  -  út 23. června 2015
Startrekové hry digitálně [VIDEO]  -  po 11. května 2015
ST: Colonies je otevřen!  -  po 12. ledna 2015
Star Trek: Alien Domain [VIDEO]  -  út 6. ledna 2015

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG