Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek: Do temnoty je nejvýdělečnějším filmem celé ságy

st 19. června 2013      autor: little borg      přečteno: 5512x      komentáře: 15

Umělecký plakát na Star Trek: Do temnoty - Paul ShipperStačil pouhý měsíc a film Star Trek: Do temnoty se zaplatil. K 19. červnu 2013 má na kontě přes 413 milionů dolarů celosvětově a jeho tržby dál rostou. Nejnovější startrekový celovečerní počin se tak stal nejvýdělečnějším filmem fenoménu. Je potřeba říct, že za to Abramsův tým vděčí hlavně zámoří, kde si dobrodružství hvězdné lodi Enterprise stojí mnohem lépe než jakýkoli předchozí Star Trek film.

Na domácím trhu Star Trek: Do temnoty nepatrně pokulhává za tržbami předchozího snímku z roku 2009. To bude studio Paramount Pictures zcela jistě zohledňovat při přípravách dalšího dílu (pro informaci Star Trek (2009) - celkové tržby v USA 254 mil. dolarů při nákladech 150 milionů, Into Darkness zatím 212 milionů dolarů při nákladech 190 milionů).

Nicméně údaje ze zahraničí jsou povzbudivé. Austrálie, Velká Británie, Německo, Rusko nebo Čína jsou zcela určitě příjemným překvapením. Nárůst oproti minule je o desítky procent (v případě Číny se jedná o první Star Trek film v tamní distribuci vůbec). A při pohledu na oficiální čísla není mezitýdenní pokles tržeb tak velký, jako tomu je u některých konkurenčních filmů. Dá se proto čekat, že se Star Trek: Do temnoty udrží déle. Záleží ale, jak s trhem zamává příchod Muže z oceli.

Sečteno a podtrženo: USA zatím hlásí 212 mil. USD, zbytek světa 202 mil. USD. A to ještě nejnovější Star Trek film nepromítá třeba Japonsko nebo Jižní Korea, které patří tradičně k silným trhům.

Zdroj: BoxOfficeMojo.com
nadporučík little borg
autor: little borg
vydáno: st 19. června 2013
přečteno: 5512x
komentáře: 15
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG