Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek fanfilmy, aneb co se všechno dělo v roce 2018 v Běrunicích

po 17. prosince 2018      autor: Radek B. Flash      přečteno: 1659x      délka: 5 min      komentáře: 8

Můj milý deníčku, … Ne, ne, to by mělo znít jinak: Hvězdné datum -304052.18, roční souhrnné hlášení kapitána Alekose Par…, néé, komandéra Trexe, néé, sakra, ono toho bylo vlastně mnohem více. Zkrátka Flashe, který stojí víceméně mimo systém, za ním, nad ním, prostě MiB (Magor i Blázen v jedné osobě).

Chtělo by to ale začít nějak strukturovaněji.

MůstekRok 2018 byl z pohledu naší fanouškovské produkce velmi významný. Bojovali jsme s různými nesnázemi, a přesto dokázali potěšit spoustu fanoušků. Mnoho aktivit, které jsme dělali, silně ovlivňovalo nedávné stanovení pravidel natáčení fanfilmů („Guidelines“) vlastníkem práv Star Treku a také lednový odchod dvou klíčových osob z produkce a všech aktivit týkajících se můstku, Margha (Karla Škopa) a Jima (Jakuba Holého), zejména z důvodu rozhodnutí nadále nepokračovat ve finančně, časově a organizačně náročném projektu. Současně se začali více věnovat komerčním aktivitám, ke kterým je náš společný fanouškovský projekt přivedl – článek v časopise Podnikatel.

Jejich rozhodnutí jsme akceptovali a věřím, že se jim v jejich podnikání bude dařit. Nás zbývající, Flashe a Sokara, mile překvapilo, že v rámci stabilizační fáze po odchodu Karla a Jima z týmu a tím i finanční participace na projektu se sami přihlásili podporovatelé, kterým patří velké díky. Patří mezi ně „Jan Darkrider“ a Miro Mikšík, a pokud by měl někdo další zájem podpořit dlouhodoběji naši činnost, bude vítán. Xyll (Jana Krčmářová) se stala přidruženým producentem odpovědným zejména za nenatáčecí aktivity na můstku.

HVL_MasarykNové Guidelines nás přivedly k rozhodnutí, že pokud chceme pokračovat v seriálu Star Trek Diplomacy a snažit se plnit všechna pravidla, musíme přejít do nového vesmíru. Poslední epizodu „Opona se stahuje“ jsme promítli 24. 11. 2017 v Ponrepu. Chvilku jsme přemýšleli, plánovali a nakonec to rozhodnutí udělali a začali šít nové uniformy, montovat nějaké nové displeje na můstek i tisknout nové vlajky. Jako jedna z klíčových osob se ukázal Kryton (Pavel Houska), který vyjádřil velkou podporu projektu a některé lidi sám osobně přesvědčil, že má smysl do toho jít. Vrhl se, byť s velkými porodními bolestmi, na tvorbu nového modelu nyní již H.V.L. Masaryk. Portál Novinky.cz s námi natočil i reportáž o můstku a původním seriálu Star Trek Diplomacy.

Gambit_2Protože jsme ale trekkies, nedalo nám to a už 25. 5. 2018 jsme v kině Ponrepo pustili první Star Trek fanfilm, přesně podle Guidelines, Patriotka: A Star Trek Fan Production a vrhli se do natáčení dalšího samostatného příběhu „Gambit Prastarých: A Star Trek Fan Production“, který měl premiéru v kině 28. 10. 2018 na výročí 100 let od vzniku Československa. Tuto slavnostní příležitost jsme využili i pro vyplutí nové lodi, Hvězdoletu Vesmírné Legie H.V.L. Masaryk, a uvedení nového vesmíru i seriálu navazujícího na Star Trek Diplomacy, který jsme pojmenovali „Jistě, kapitáne“.  Ještě jsme se tak více přiblížili ideovému záměru „Jistě, pane ministře.“ Na první úvodní epizodu se už můžete těšit, bude promítána v Ponrepu 1. 3. 2019 večer.

JK_TeamKdyby tohle bylo vše, asi bychom mohli být spokojeni, co jsme dokázali v rámci produkční dvojky Flash&Sokar, silně podporované motivovanými lidmi jako je Xyll (Jana Krčmářová), Ra100 (Rastislav Švarba), Jacob (Mistr Vladimír Novotný), Barevná (Eva Železná), Kryton (Pavel Houska), omi (Michal Husák), Zbyněk Suchý – náš mistr zvuku, yarche (Jana Křečková) i nově příchozí Lindou Chudomelovou, skvělou maskérkou a vizážistkou a prostě bezva holkou, která je pro kdejakou „bláznivinu“, a samozřejmě mnohými dalšími, bez kterých by nám brzy došel dech. Zejména bych chtěl poděkovat své ženě Zaně, která nám tyto aktivity nejen toleruje, ale i aktivně přispívá při šití uniforem i v rámci ne příliš populární administrativy spojené s tolika projekty, abychom se v tom vyznali.

Ale aby toho nebylo málo, tak jsme spustili projekt Eskadra, kde scénář psal Johnak (Jan Kotouč), kterého znáte především jako viceadmirála Johnaka z fandomu Honorverse, režie se zhostila Terka Junová a produkce Terka a Flash. V současné době probíhají zkoušky a příprava natáčení, které by mělo začít v únoru.

ST_VictoriaDalší milé překvapení bylo angažování Victorie Walderon (Viktorie Svobodová) v natáčení Gambitu Prastarých, které ji tak nadchlo, že se rozhodla, s naší podporou a pomocí, sama natočit fanouškovský Star Trek film pod názvem „Tajemná Odysea“. Tým již natočil teaser, který uvidíte začátkem roku 2019.

HMS Homer

 

A protože jsme toho měli ještě pořád málo, tak jsme se v rámci příbuzného fandomu Honorverse rozhodli za pomoci Veveřičky (Ludmila Kovářová) a Johnaka založit novou loď v tomto univerzu „HMS Homér,“ která se bude zaměřovat na vyprávění příběhů, zejména obrazem a třeba někdy v budoucnu i natočením fanouškovského filmu z tohoto prostředí.

NávštěvyTěsně před koncem roku se o víkendu 8.–9. 12. podařilo realizovat i den otevřených dveří, kdy někteří fanoušci, co nás ještě nenavštívili, měli možnost se podívat, vyfotit a my jsme měli příležitost s nimi strávit čas příjemnou diskuzí o Star Treku i dalších aktivitách.

Jsme rádi, kolik jsme toho s pomocí mnoha fanoušků stihli a i nadále máme nápady i chuť realizovat další fanouškovské nekomerční projekty všeho druhu.

Máte-li zájem se zapojit, máte možnost. Nemáte-li čas, ale chtěli byste nás třeba dlouhodoběji podporovat, nebo máte doma například přebytečnou mikrovlnnou troubu nebo nějaké přebytečné nářadí (kladiva, kleště, klíče, vrtáky) nebo zbytky drátů (silové i datové) a nemáte pro ně využití, my smysluplné využití na USS/HVL Masaryk určitě najdeme. Po změnách v produkci totiž musíme zázemí můstku (do)vybavit vším potřebným pro šťastnou plavbu.

XyllMáme totiž velké plány. Rádi bychom v roce 2019 kromě filmování mnoha projektů rozjeli pod vedením Xyll LARPy na můstku, focení s Molírem (Ondřej Kratochvíl) a Mirem a třeba se podaří i Artemis simulátor s několika dotykovými displeji. Prostě reálná simulace velení hvězdné lodi v uniformách.

Chtěli bychom totiž, aby můstek přinášel radost nejen nám, ale celému fandomu nebo i několika fandomům.

Za produkční tým FSFilm (Flash&Sokar)

Flash, MiB

 

viceadmirál Radek B. Flash
autor: Radek B. Flash
vydáno: po 17. prosince 2018
přečteno: 1659x
komentáře: 8
Facebook Twitter Google+

Další články z této rubriky:

Záznam divadla Madam Q je online  -  pá 25. prosince 2020
Online premiéra fanfilmu Elektrický hrad  -  st 9. prosince 2020
Její právo: A Star Trek Fan Production je online  -  po 19. října 2020
Madam Q v Kameni, Její právo s Piloty  -  po 31. srpna 2020
Star Trek Bridge a 12 myslí na YouTube  -  út 21. července 2020
Řekni to hudbou  -  ne 7. června 2020
Squadron dnes spouští svou Indiegogo kampaň [VIDEO]  -  čt 20. února 2020
Podívejte se na Tajemnou Odyseu [VIDEO]  -  út 18. února 2020
Hvězdná loď hledá Patrony  -  ne 16. února 2020
Projekty FSFilm v roce 2020  -  út 28. ledna 2020
Nový teaser na Squadron A Star Trek Fan Production [VIDEO]  -  st 15. ledna 2020
Chuť Apokalypsy je online  -  st 25. prosince 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě 2  -  so 23. listopadu 2019
Star Trek: Chybějící příběhy na Moravě  -  pá 25. října 2019
Chuť Apokalypsy a JK speciál v Ponrepu  -  čt 24. října 2019

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG