Toto je archiv českého Star Trek portálu Trekkies.cz, který není od ledna 2021 aktualizován a je přístupný pouze ke čtení. Pokračujte prosím na novou verzi webu Trekkies.cz.

Star Trek Omnibus: Původní série

po 4. června 2012      autor: axiom      přečteno: 6027x      komentáře: 10

Star trek Omnibus česká verzePod názvem uvedeným v titulu by se k nám již poměrně brzy měla dostat nová startreková kniha a to přímo kniha plná komiksů. Byla už před časem předběžně avizována, ale nic konkrétního zatím nebylo známo. Teprve v těchto dnech se v edičním plánu nakladatelství BB/ART (zatím jsem se dostal pouze k tištěné formě) na druhé pololetí roku 2012 objevila tato publikace v položkách plánovaných na září tohoto roku. 

Star Trek Omnibus originálV anotaci uvedené ve zmíněném edičním plánu se objevil následující text: „Toužili jste někdy odstartovat s posádkou Enterprise na neuvěřitelný let vesmírem a podílet se na objevování vzrušujících nových světů? Pak je pro vás tato sbírka komiksů z éry Původní série Star Treku přesně to pravé. Uvnitř naleznete příběhy Čtvrtý rok původní série Star Treku, Pokus na Enterprise, Klingoni: Krev není voda a čtyři příběhy o Mimozemských civilizacích: Gornové, Vulkánci, Orionci a Romulané“.

Star Trek Omnibus limitovaná ediceTrochu jsem prohledal internet a podle všeho by se mělo jednat o překlad knihy  Star Trek Omnibus: The Original Series vydané v srpnu 2010 nakladatelstvím IDW Publishing.  Jenom se mi z údajů uvedených na stránce tohoto titulu zdá, že těch příběhů je tam trochu více. Ale možná je jen neúplná anotace v edičním plánu BB/ARTU. Dle zde uvedených údajů by měla publikace mít 464 stran. Těšme se tedy, že česká mutace bude stejně obsáhlá. Pro con  FanExpo 2010 v Torontu bylo vydána také limitovaná edice knihy v počtu 150 ks, na jejíž obálce je portrét kapitána Kirka. Základní verze knihy se dá na Amazonu pořídit zhruba za 25 dolarů.

Na závěr ještě uveďme, co znamená slovo omnibus v názvu v tomto kontextu. Takže dle Wikipedie je omnibus v literatuře (zejména angloamerické) výrazem pro knihu, která obsahuje více románů – zde tedy více komiksových příběhů.

Zdroj: Ediční plán BB/ART
admirál flotily axiom
autor: axiom
vydáno: po 4. června 2012
přečteno: 6027x
komentáře: 10
Facebook Twitter Google+

Star Trek and all related properties are Registered Trademarks of Paramount Pictures, registered by United States Patent and Trademark Office. All rights reserved. THESE PAGES ARE NOT OFFICIAL!

Internetový portál Trekkies.cz je vytvářen a spravován klubem a dalšími redaktory. Je postaven na základech redakčního systému phpRS.

© 2005, Trekkies: TNG